SportRukometRK Bosna Vispak maestralno do drugog kola Kupa BiH, Vogošća ostala na...

RK Bosna Vispak maestralno do drugog kola Kupa BiH, Vogošća ostala na minus sedam

Rukometaši visočke Bosne Vispak ostvarili su večeras sjajnu pobjedu u dvorani “Amel Bečković” protiv ekipe Vogošća Poljine Hills u prvom kolu Kupa BiH za rukometaše.

Naime, rukometaši Bosne slavili su rezultatom 29:36, te na taj način i drugi put pobijedili ekipu iz Vogošće od početka sezone.

Iako smo u prvom poluvremenu gledali poprilično izjednačenu igru, čemu svjedoči i rezultat od 15:15 na kraju prvih 30 minuta igre, u drugom dijelu izabranici Senada Skopljaka ubacili su u brzinu više i stigli do trijumfa koji ih vodi u drugo kolo Kupa BiH.

Najbolji u redovima Visočana bili su Osmanhodžić sa devet pogodaka, te Imamagić i Omanović sa po sedam pogodaka. S druge strane Travar je postigao devet pogodaka.

Ovom pobjedom rukometaši Bosne Vispak još jednom pokazali su ozbiljnost u naumu da ostvare najbolje moguće rezultate ove sezone, te se nadamo da će tako biti i u Kupu i u prvenstvu.