SportRukometRK Bosna Vispak upisala novi poraz, Iskra bolja u Bugojnu

RK Bosna Vispak upisala novi poraz, Iskra bolja u Bugojnu

Iako su u proljetni dio Premijer ligr Bosne i Hercegovine za rukometaše krenuli pobjedom protiv brčanske Lokomotive, rukometaši visočke Bosne Vispak upisali su večeras novi poraz na gostovanju u Bugojnu.

Naime, ovog puta bolji od izabranika Senada Skopljaka bili su rukometaši Iskre koji su, nakon 60 minuta igre, slavili rezultatom 24:21.

Već nakon prvog dijela igre bilo je jasno da će Visočani teško stići do bodova na ovom gostovanju, posebice zbog lošeg napadačkog ritma. U prvom poluvremenu su postigli svega sedam pogodaka, naspram 13 koliko je “uhvatila” domaća ekipa.

U drugom dijelu Visočani su popravili napadački učinak, ali zaostatak sa pauze i loša igra u pojedinim trenucima utjecali su na to da su samo uspjeli, do kraja susreta, smanjiti zaostatak na tri pogotka i upisati novi poraz.

Ovo je za Visočane peti poraz ove sezone, te nakon 17. odigranih kola na kontu imaju 30 bodova i nalaze se na trećem mjestu, 13 bodova daleko od prvoplasiranog banjalučkog Borca, odnosno 12 bodova daleko od drugoplasirane Gračanice.

U narednom kolu Bosna Vispak dočekuje ekipu Vogošća Poljine Hills, te će u tom susretu tražiti nove bodove. Podsjećanja radi, u prvom dijelu sezone najubjedljiviju pobjedu Visočani su upisali upravo u Vogošći, rezultatom 24:40, no teško da će ponoviti takav rezultat s obzirom na promjene igračkog kadra u obje ekipe. Ipak, s obzirom na to da je trener Visočana Senad Skopljak godinama trenirao ekipu Vogošće i dobro poznaje njihovu igru, možemo se nadati zanimljivom susretu.