SportNogometRoma bez Džeke uz dosta problema savladala Empoli

Roma bez Džeke uz dosta problema savladala Empoli

Roma je u okviru 27. kola italijanske Serije A na domaćem terenu savladala ekipu Empolija rezultatom 2:1. Svi pogotci su pali u prvom poluvremenu, a Roma je sjajno otvorila meč pogotkom El Shaarawya u 9. minuti. Međutim tri minute poslije Jesus komičnim autogolom vraća stvari na početak. Ipak, na asistenciju Florenzija Roma dolazi do novog vodstva, a pogodak je postigao Schick u 33. minuti susreta. Drugo poluvrijeme je ponudilo nešto oprezniji nogomet, a u nove probleme je Rimljane doveo Florenzi svojim drugim žutim kartonom i isključenjem u 80. minuti susreta. Empoli je uspio poravnati rezultat u 89. minuti golom Radeta Krunića, međutim isti je poništen nakon analize situacije putem VAR tehnologije. Na taj način je Roma predvođena trenerom Claudiom Ranierijem, ostvarila veoma važnu pobjedu u borbi za mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka.