SportRoma slavila u Veroni, Džeko izborio penal

Roma slavila u Veroni, Džeko izborio penal

Roma je sinoć u 14. kolu Serije A osvojila važna tri boda na gostovanju kod Verone, koju je savladala sa 1:3.
Vučica je povela u 17. minuti preko Kluiverta, kojeg je fantastično proigrao Pellegrini, ali za samo četiri minute uzvraća Verona preko Faraonija, koji poravnava rezultat.

Ipak, Roma je do kraja poluvremena uspjela da povrati prednost, a ključnu ulogu je kod ovog gola odigrao Džeko, koji se majstorski ubacio i izborio jedanaesterac.

S bijele tačke je bio siguran Perotti, a Roma je u samom finišu stigla do još jednog gola preko Mkhitaryana.

Romi ova tri boda mnogo znače, a s njima se popela do četvrtog mjesta, koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone. Verona je na 9. mjestu sa 18 bodova.