SportNogometRoma uz gol Džeke savladala Liverpool, ali Redsi idu u finale

Roma uz gol Džeke savladala Liverpool, ali Redsi idu u finale

Nakon pobjede Liverpoola na Anfieldu od 5:2, večeras je na prepunom Olimpicu odigran revanš meč polufinala Lige prvaka. Iako se Roma nadala novom čudu i došla do pobjede rezultatom 4:2, u finale se zahavljujući trijumfu iz prvog meča plasirao Liverpool. Odlična atmosfera na Olimpicu je dočekala fudbalere obje ekipe. Igrači Rome su krenuli izuzetno agresivno od samog početka u želji da što prije dođu do pogotka. Ipak, ubrzo je uslijedio hladan tuš u Rimu pošto je Sadio Mane u 9. minuti krunisao ubojitu kontru Liverpoola golom za prednost od 1:0. Prethodno je loptu na sredini terena “prodao” veznjak Rome Radja Nainggolan. Ipak, Roma stiže do poravnanja u 15. minuti nakon autogola. Lovren je u pokušaju da izbaci loptu napucao Milnera od kojeg se lopta odbila u mrežu Liverpoola, pa je Roma stigla do 1:1. Uslijedilo je potom nekoliko dobrih prilika za Liverpool, a Redsi u 25. minuti stižu do novog vodstva pošto se Wijnladum najbolje snašao nakon kornera i dobijenu loptu pospremio u mrežu Allisona za 2:1. Roma je deset minuta kasnije zaprijetila preko El Shaarawyja, ali promjene rezultata nije bilo, pa se na odmor otišlo vodstvom Liverpoola od 2:1.

Domaći međutim ne odustaju u nastavku, kreću sa opasnim napadima, a to im se isplatilo kada se u 52. minuti Edin Džeko našao na pravom mjesto i loptu koju je prethodno odbio Karius pospremio u mrežu Liverpoola za izjednačenje. Potom je nastala prava ludnica, pošto se Roma u nekoliko navrata našla u prilici da preuzme vodstvo. Prvo je Under u 60. minuti propustio veliku priliku da pogodi za 3:2, da bi se u 63. minuti El Shaarawy našao u poziciji da zakuca loptu u mrežu Liverpoola, ali pogađa Alexander-Arnolda u ruku i ne završava u golu. Ipak, Skomina ništa nije pokazao na bijelu tačku, pa se igra nastavila.

Uzvraća potom i Liverpool. Ponovo brza kontra koju završava Firmino udarcem iskosa sa desne strane, ali Allison sjajno brani i ostavlja Romu u igri. Potom je uslijedio period nešto mirnije igre, da bi se Džeko našao u odličnoj prilici u 80. minuti, ali je golman Liverpoola bio na visini zadatka, pa je ostalo 2:2. Nije se ugasila nada Vučice ni u samom finišu, pošto je Radja Nainggolan u 86. minuti odapeo šut sa vrha kaznenog prostora i doveo Romu u vodstvo od 3:2. Potom i sudijska nadoknada, Klavan igra rukom, Skomina svira penal, a Nainggolan pogađa za vodstvo Rome od 4:2. Nedostajao je tada Romi još jedan gol za produžetke, ali bilo je premalo vremena za novo čudo Rome, pa je Liverpool proslavio plasman u finale Lige prvaka.