SportNogometRonaldo golom odlučio torinski derbi

Ronaldo golom odlučio torinski derbi

Juventus je iskoristio ulogu favorita u torinskom derbiju, pa je kao gost slavio s 1:0 protiv Torina.  Baš kako se i očekivalo, Juventus je imao dosta problema da dođe do pobjede nad gradskim rivalom. Koliko god razlika u kvaliteti bila velika, ona je manje vidljiva u ovakvim okolnostima kada se radi o okršaju timova iz istog grada. Prvu priliku i najbolju u prvom dijelu za Juve propušta Ronaldo u 15. minuti, kada mu je Sirigu odbranio udarac, a italijanski golman je ubrzo morao da izađe iz igre zbog povrede. Do kraja prvog dijela nije bilo više prilika, a u na početku drugog dijela Juve je imao dvije šanse, no nijednu nisu iskoristili gosti.

Na kraju je u 68. minuti Mandžukić izborio penal nakon što je došao do lopte prije golmana Ichaza, koji ga je faulirao, a s bijele tačke je bio siguran Ronaldo. Nakon što je postigao gol, Ronaldo je prvocirao golmana Torina, zbog čega je dobio žuti karton. Ronaldo je sada prvi strijelac lige sa 11 pogodaka, a Juventus je na plus 11 od drugoplasiranog Napolija i u 16 mečeva je ostvario 15 pobjeda uz jedan remi. Torino je šesti sa 22 boda.