ZDKSportRudar savladao Jedinstvo u Bihaću

Rudar savladao Jedinstvo u Bihaću

Jedinstvo je na stadionu Pod borićima u Bihaću poraženo od Rudara.

Iako su u utakmicu ušli kao lideri prvoligaške karavane i ujedno favoriti, tu ulogu crveno-bijeli na kraju nisu opravdali, pošto je Rudar čvrstom, agresivnom i taktički zrelom iznenađujuće slavio sa 2:1.

Na prvi pogodak Pod borićima se čekalo sve do 43. minute, kada je Jedinstvu vodstvo donio Samardžić, da bi u nastavku Rudar zaigrao puno ozbiljnije u želji da dođe barem do poravnanja.

Bolja igra im se isplatila u 70. minuti, kada je iskusni Spahić pogodio za izjednačenje, a preokret i veliku pobjedu ekipi iz Kaknja donio je Kovač tri minute prije kraja.

Prva liga FBiH, 6. kolo:

NK Jedinstvo: Petrovski, Antić, Petrović, Nuspahić, Samaradžić, Alić, Galin, Pendek, Radosavljević, Halavać, Tahirović.

FK Rudar: Bekan, Čehajić, Goralija, Smaka, Subašić, Kobilica, Musić, Kovač, Topalović, Mušija, Čizmić.