ZDKSportRukometaši Krivaje poraženi na startu sezone u Gračanici

Rukometaši Krivaje poraženi na startu sezone u Gračanici

RK Krivaja sinoć je porazom u Gračanici počeo sezonu u Prvoj ligi FBiH, a domaća ekipa RK Gračanica je bila bolja rezultatom 29:22.

Derbi utakmica 1. kola koja je igrana pred oko 400 gledatelja je opravdala očekivanja, a na kraju više sportske sreće i koncentracije je imala ekipa Gračanice.

Iako se na prvi gol čekalo šest minuta, domaćini su bolje otvorili susret i stigli do vodstva od 3:1, Krivaja je brzo konsolidovala svoje redove i došla do izjednačenja, ali Gračanlije potom dobrom serijom stižu do prednosti od pet golova, 8:3.

Potom izabranici Damira Memića prave svoju seriju i Krivaja se brzo vraća u utakmicu, te dolazi do izjednačenja pri rezultatu 9:9, a Krivaja i tri sekunde prije kraja prvog poluvremena dolazi do prvog vodstva rezultatom 13:12 i na pauzu odlazi s minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu se igralo gol za gol, a Gračanica ponovo dolazi u vodstvo nakon osam minuta igre u nastavku, pri rezultatu 19:18.

Ponovo je uslijedila poprilično ujednačena igra, a domaća ekipa se uspijeva “odlijepati” u 42. minuti, kada dolazi do tri gola prednosti i kontrole na utakmicom, što je na kraju rezultiralo pobjedom za RK Gračanica rezultatom 29:22.

Najefikasniji u redovima RK Gračanica je bio Sumbić Amir sa 8 pogodaka, Hamidović Dino je postigao 7, a Damir Doborac 6 pogodaka.

Za RK Krivaja najefikasniji je bio Ferid Avdić sa 8 pogodaka, Huskić Suad je dao 5, dok je Klis Edin dodao 3 pogotka.

RK Krivaja: Omerović, Mehić A, Avdić (8), Mehić E. (2), Mehinagić, Marušić, Huskić (5), Klis (3), Imamović, Karanović, Faljić (2), Džakmić (2), Muhić, Polić. Trener: Damir Memić.