ZDKSportRukometaši Krivaje slavili u Žepču

Rukometaši Krivaje slavili u Žepču

Rukometaši Krivaje slavili su u okviru 6. kola Prve lige FBiH grupa sjever protiv ekipe RK Žepče, rezultatom 33:39 (14:23).

Lokalni derbi, susret koji je imao i humanitarni karakter, odigran je jučer u poslijepodnevnim satima. Ekipa Krivaje dobro je otvorila susret, a od samog starta imali su rezultatsku prednost. Prednost niti u jednom trenutku nije došla u pitanje, a nakon prvih 30. minuta na pauzu se otišlo kod rezultata 14:23.

U nastavku igre ekipa Krivaje nastavila je sa dobrom igrom te niti u jednom trenutku gostujući rukometaši nisu dopuštali da nova pobjeda dođe u pitanje.

Do kraja susreta nije bilo značajnih promjena a konačan rezultat susreta glasio 33:39.

Krivaju su do pobjede vodili Avdić Ferid sa 9, te Dervenčić Mirza i Klis Edin sa 8 postignutih pogodaka, dok su kod Žepča najefikasniji bili Jukić Tomislav, Dragičević Ante i Bajraktarević Emir sa po 6 postignutih pogodaka.