ZDKSportRukometaši Maglaja srušili lidera i stigli do treće pobjede

Rukometaši Maglaja srušili lidera i stigli do treće pobjede

Rukometaši Maglaja u 7. kolu Premijer lige BiH na domaćem terenu savladali su ekipu Izviđača CO, lidera prvenstva sa 30:29 i tako im prekinuli niz od šest uzastopnih pobjeda.

Izabranici Ermina Bajrića su dobro otvorili susret i poveli rezultatom 4:1 u 7. minuti. Izviđač je nakon početnog nesnalaženja povezao svoje redove i u 18. minuti stigao do prednosti (7:8, 18. minuta). Do kraja poluvremena ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 13:13.

Izviđač je bolje otvorio drugo poluvrijeme i stigao do prednosti od dva gola, koju je držao do 40.minute (18:20) i u tim trenucima se činilo da bi mogao napraviti odlučujuću prednost. Mini serijom od tri vezana pogotka, maglajski rukometaši ponovno idu na +1. Uzvratio je i Izviđač s dva pogotka, ali i domaći rukometaši, tako da se ušlo u neizvjesnu završnicu. Izviđač je posljednji put imao prednost u 56. minuti (26:27), međutim, u završnici se bolje snalaze rukometaši Maglaja i stižu do velike pobjede.

Maglaj je do pobjede predvodio Mehinagić sa 11 pogodaka, Stojsavljević je postigao 5. Najefikasniji kod Izviđača bili su Bošković sa šest, te Vukšić i Miličević s pet pogodaka.