ZDKSportRukometašice Krivaje poražene u Dubici

Rukometašice Krivaje poražene u Dubici

Rukometašice Krivaje u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, poražene su na gostovanju u Kozarskoj Dubici od ekipe Dubice, rezultatom 30:28.

Domaće rukometašice bolje su otvorile susret, a već na samom početku imale su prednost od dva gola, kod rezultata 2:0. U nastavku Krivajašice dolaze do poravnanja, a sve do kraja prvog dijela igralo se gol za gol.

Na pauzu domaće rukometašice odlaze sa golom prednosti, kod rezultata 14:13.

Domaća ekipa bolje ulazi u nastavak, od 32. do 38. minute serijom 4:0, odlaze na plus četiri, kod rezultata 18:14.

Rukometašice Krivaje ne posustaju, i u 52. minuti dolaze samo na gol zaostatka, da bi u 57. minuti Jasmina Selmanović sa tri pogotka, ekipu Krivaje dovela do poravnanja rezultata, 27:27.

Ipak do kraja susreta, domaće rukometašice serijom 3:1, dolaze do nove pobjede, rezultatom 30:28.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Ćurić Helena sa devet i Ilić Jovana sa osam postignutih pogodaka, dok je šest dodala Majkić Sara.

Kod Krivaje Sikimić Ivana sa devet pogodaka prvo je ime susreta, Selmanović Jasmina postigla je pogodak manje.