ZDKSportRukometašice Krivaje ubjedljivo sa Goraždem

Rukometašice Krivaje ubjedljivo sa Goraždem

Rukometašice Krivaje u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, na domaćem terenu, savladale su ekipu ŽRK Goražde, rezultatom 35:22 (18:8).

Domaće rukometašice bolje su ušle u susret. Krivajašice su od samog početka nametnule svoj ritam igre, a več do sredine prvog dijela imale su velikih plus devet golova prednosti, kod rezultata 13:4.

Do kraja prvog dijela, prednost je porasla na plus deset, a na pauzu se odlazi kod rezultata 18:8.

U nastavku, prednost domaće ekipe rasla je do plus 15, što je i maksimalna gol razlika u ovom susretu. Igrao se 54. minut, kada je na semaforu rezultat glasio 32:17.

Trener domaće ekipe Adi Bašić, priliku je pružio svim igračicama u svom sastavu, što su one najmlađe iskoristile, te su se skoro pa sve mlade rukometašice, upisale u listu strijelaca.

Krivaju su do pobjede predvodili Lazendić Vladana sa sedam, te Mačak Ajna i Sikimić Ivana sa po pet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasnije su bile, Delić Anđeča sa osam, te Kostić Ena sa šest postignutih pogodaka.