SportRukometRukometni kadeti BiH pobjedili Latviju

Rukometni kadeti BiH pobjedili Latviju

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu divizije B u Gruziji. Izabranici Zdenka Grbavca, nakon pobjede protiv domnaćina sa 32:19, danas su savladali Latviju sa 36:27. Ponovo su ključni bili prvo poluvrijeme i jaka odbrana, a nakon 30 minuta rezultat je glasio 14:9 u korist Zmajića.
U drugom dijelu jedino što je Latvija uspjela da napravi bilo je da u nekoliko navrata smanji na pet razlike, ali naš tim je na sjajan način završio posao i na kraju slavio sa devet razlike. Najefikasniji u našem timu bio sjajni Kemo Hamzić sa 11 golova iz isto toliko pokušaja. Sivić i Kreso dodali su po pet, a Buljina četiri iz četiri pokušaja.