SportNogometSa dva remija otvoreno treće kolo BHT Premijer lige: Čelik - Sarajevo...

Sa dva remija otvoreno treće kolo BHT Premijer lige: Čelik – Sarajevo 1:1, Krupa – Radnik 2:2

U 3. kolu BHT Premijer lige Čelike je na domaćem terenu remizirao sa Sarajevom (1:1), dok je Krupa također kao domaćin remizirala sa Radnikom iz Bijeljine.

Sarajevo je u ovom meču tražilo tri boda kako bi zaokružilo odlično otvaranje sezone, jer iza Bordo tima bila su dva izuzetno teška meča. U 1. kolu Sarajevo je remiziralo sa Željezničarom (1:1) u gostima, a onda na Koševu sa 2:0 savladalo aktuelnog prvaka BiH ekipu Zrinjskog.

Na drugoj strani Čelik je nakon poraza u 1. kolu od Metalleghea (3:1) u Zenici, savladao Radnik u Bijeljini (3:2) i time popravio učinak na otvaranju sezone. Trener Čelika Kemal Ahmetović nije boravio na klupi jer je u prethodnom kolu dobio crveni karton. Zamijenio ga je pomoćnik Pavle Skočibušić.

Utakmica na Bilinom Polju nakratko je prekinuta u drugoj minuti nakon što su navijači Sarajeva bacili topovski udar pored golmana Čelika Semira Bukvića koji je imao malih problema sa sluhom zbog toga.

Prvo poluvrijeme utakmice ponudilo je fudbal za zaborav. Sarajevo je uglavnom imalo veći posjed lopte, ali nijedan tim nije ponudio pravu šansu tokom prvih 45 minuta. Bilo je nekoliko akcija koje su nagovještavale opasnost, ali sve bi se završavalo na tome.

Trener Sarajeva Almir Hurtić na početku drugog dijela na teren je poslao Marka Ćetkovića umjesto Amera Bekića

Sarajevo je kao i u prvom dijelu imalo veći posjed lopte, ali ponovo su teško pronalazili put do protivničkog šesnaesterca. Međutim, kako je vrijeme odmicalo, bivalo je sve opasnije pred golom Čelika. Pritisak Bordo tima isplatio se u 75. minuti kada je rezervista Ćetković pogodio za 1:0 u 75. minuti. Golu je prethodila greška odbrane domaćeg tima.

Činilo se da će Sarajevo konačno nakon 15 godina slaviti na BIlinom Polju, ali je rezervista Čelika Jasmin Smriko u 83. minuti glavom pogodio za 1:1 nakon poprilično loše reakcije golmana Pavlovića. Na kraju je ostalo 1:1.

Čelik: Bukvić, Šivšić, Hasanović, Brković, M. Popović, Haurdić, Pezer, Hećo, Marković, Pliska, Hrkać.

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Balić, Al. Bekić, Ahmetović, Am. Bekić.

Krupa – Radnik Bijeljina 2:2

Krupa je nastavila niz bez poraza u debitantskoj sezoni u najvećem rangu bh. fudbala. Nakon remija sa ekipom Mladost DK u 1. kolu (1:1) i pobjede nad Metallegheom u gostima (2:0), Krupa je remizirala sa aktuelnim prvakom Kupa BiH Radnikom koji je u prva dva kola skupio dva poraza (Zrinjski u gostima i Čelik kod kuće).

Krupa je dva puta bila u vodstvu, Radnik se oba puta vratio. Koljić je pogodio u 14. minuti za 1:0, ali je Kojić pred kraj prvog dijela golom iz penala vratio stvari na početak.

Novi gol za Krupu i novi penal na utakmici realizirao je Koljić svojim drugim pogotkom u 62. minuti, a Radnik je ostao sa igračem manje. Ipak, gosti iz Bijeljine preko Krsmanovića u 92. minuti uspijevaju izvući prvi bod u novoj sezoni i postaviti konačnih 2:2.

Krupa: Ilić, Redžić, Jašarević, Koljić, Milutinović, Vukotić, Čomor, Mijić, Aleksić, Milanović, Mirković.

Radnik: Lučić, Jakovljević, Martinović, Beširević, Zeljković, Kojić, Peco, Obradović, Ostojić, Srećković, Đurić.