SportNogometSadio Mane odveo Senegal do četvrtfinala

Sadio Mane odveo Senegal do četvrtfinala

Reprezentacija Senegala je drugi učesnik četvrtfinala Afričkog Kupa nacija, pošto je večeras u Kairu savladala Ugandu sa 1:0 u osmini finala.
Nije to bila baš lagana pobjeda za dosta jaki Senegal, a nju je donio sjajni Sadio Mane pogotkom u ranoj fazi utakmice.

Igrala se 15. minuta kada je ka njemu pas uputio Niang, a fudbaler Liverpoola je matirao golmana Ugande za 1:0.

Mane je u 61. minuti imao veliku priliku da stavi tačku na utakmicu, kada je za Senegal dosuđen penal, ali je njegov udarac odbranio Onyango.

Uganda je pružila sasvim dobar otpor i može biti zadvoljna svojim nastupom na AKN.

Senegal će u 1/4 finalu igrati s Beninom, koji je priredio senzaciju i eliminisao Maroko ranije danas.