SportŠahtar i Sevilla u polufinalu Evropske lige

Šahtar i Sevilla u polufinalu Evropske lige

Shakhtar iz Donjecka i Sevilla su posljednji polufinalisti Evropske lige.
Ukrajinska ekipa je rutinski došla do trijumfa nad Baselom na neutralnom terenu Veltins Arena u Gelzenkirhenu. Čak s 4:1 razbili su Švicarce.

Mrežu Basela već u drugoj minuti načeo je Junior Moraes nakon kornera kojeg je izveo Marlos, zatim Taison udvostručio prednost na drugu asistenciju Marlosa. Pitanje pobjednika riješio je Alan Patrick s bijele tačke u 75. minuti, posao dovršio Dodo u samom finišu susreta.

Mnogo dramatičnije je bilo u duelu Wolverhamptona i Seville. Ogromnu priliku za vodstvo imao je u 13. minuti engleski klub, ali je Raulu Jimenezu odbranjen penal.

Kazna je uslijedila na dvije minute prije kraja utakmice. Proradila je argentinska veza Seville, na ubačaja Evera Banege sjajno je odreagovao Lucas Ocampos i glavom proslijedio loptu u mrežu Wolvesa. Do kraja meča španski tim, inače najuspješnija ekipa u historiji Evropske lige, uspješno je sačuvao prednost.

Poznati su i parovi polufinala. Shakhtar će igrati protiv Intera, a Sevilla protiv Manchester Uniteda. Susreti su na rasporedu 16. i 17. augusta.