SportRukometBosna Centrotrans briljatnom igrom protiv Konjuha stigla do nove pobjede rezultatom 31:24

Analiza utakmice: Večeras smo, na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom gledali zaista sjajan rukomet i odličnu utakmicu, u kojoj je bolja bila domaća Bosna Centrotrans, koja je rezultatom 31:24 savladala ekipu Konjuha iz Živinica. Nakon dramatičnih završnica u posljednje dvije utakmice koje su odigrale ove dvije ekipe, Visočani su uspjeli nadvisiti svoje protivnike večeras u pojedinim trenucima i sa deset golova prednosti, što je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu, sedmu u ovoj sezoni.

Iako su Visočani nesigurno krenuli u utakmicu, nakon egal igre u prvih 15 minuta gosti iz Živinica uspijevaju prvi put doći do prednosti na utakmici, koja traje sve do 18. minute kad trener domaćih, Zdenko Antović, pri rezultatu 7:9 traži time-out koji je, čini se, preokrenuo cijelu utakmicu. Time-out je ubrzo urodio plodom, te igrači visočke Bosne Centrotrans u narednih 12 minuta, dakle, do kraja prvog poluvremena prave fenomenalnu seriju od 7:1, te preuzimaju vodstvo za konačan rezultat od 14:10 na kraju prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu ova serija domaćih se nastavlja, te sjajni golmani, ali i brzi kontranapadi, odlična realizacija i raspoloženi šuteri doveli su u 47. minuti do najveće prednosti domaćih od čak deset golova razlike, te je do kraja utakmice ostalo još samo da se odredi konačan rezultat. Dominacija tokom cijelog drugog dijela utakmice dovodila je publiku do salve aplauza, a pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna, te su Visočani stigli do nove, ubjedljive pobjede.

Najefikasniji pojedinac na ovom meču bio je golman Hadžić sa 13 sjajnih odbrana, te se za njega može kazati da je kumovao pobjedi odbranama u odlučujućim trenucima, a briljatnim partijama večeras njemu su se priključili i Burić sa devet golova i Skopljak sa osam golova, dok je šest golova dodao Imamagić.

Sve u svemu, trener Antović, stručni štab i uprava kluba, te svi ljubitelji rukometa u Visokom mogu biti zadovoljni večerašnjom igrom Visočana protiv gostiju iz Živinica, te se još više nadati opstanku ekipe u Premijer ligi BiH za rukometaše.

U narednom kolu Premijer lige BiH, koje se odigrava već za vikend, Visočani će imati veoma težak zadatak na gostovanju kod drugoplasirane ekipe Vogošća Poljine Hills, gdje će izabranici Zdenka Antovića pokušati da dođu do velikog iznenađenja i pobjede protiv ekipe koja je ove sezone poražena u svega jednoj utakmici. Ovu utakmicu ćete, kao i svaku koju Bosna Centrotrans igra ove sezone, imati priliku da pratite na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba u izravnom tekstualnom prenosu koji počinje u 18:00 sati.

Podsjetit ćemo kako su rukometaši iz susjedne Vogošće na samom kraju godine u zaostaloj utakmici savladali Bosnu Centrotrans u Visokom rezultatom 25:29, što za Visočane ostavlja veoma malu mogućnost da dođu do pobjede u ovoj utakmici. Ali sport je igra upornih i nikada ne treba ishitreno komentirati utakmice, te se nadamo da će Visočani uspjeti da dođu do iznenađenja.

To bi bilo sve za večerašnje javljanje iz redakcije vašeg omiljenog portala Visoko.co.ba, koji je ujedno i vaš najbolji izvor informacija iz Visokog i okoline. Ne zaboravite da u narednim danima, do vikenda kada nas očekuje nova utakmica, pratite sve sadržaje na našem portalu, kako biste ostali u toku sa aktuelnim zbivanjima iz svih sfera života u našem gradu, a svakako i da saznate novosti iz RK Bosna Centrotrans.

Sa vama su večeras bili Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa upućujemo vam srdačan sportski pozdrav i želimo vam ugodno veče.

KRAJ UTAKMICE: I konačnim rezultatom 31:24, u utakmici 19. kolu Premijer lige BiH za rukometaše Bosna Centrotrans je stigla do nove, sedme pobjede ove sezone, nadigravši ekipu Konjuha iz Živinica.

Sjajna igra na kraju prvog poluvremena i briljatna igra u nastavku dovela ih je do pobjede, koja ih dovodi na korak bliže opstanku u društvu najboljih rukometnih klubova Bosne i Hercegovine.

Uskoro slijedi analiza kompletne utakmice i odjava, stoga ostanite uz nas.

58’ – Dvije minute do kraja utakmice Antović sa klupe domaćih traži time-out nakon što je u protekle tri minute gostujuća ekipa došla do rezultata 30:23, kratkom serijom od 0:3. Ipak ovo je standardna procedura Antovića koji svoju ekipu uvijek pripremi za kraj utakmice time-outom dvije minute prije kraja, a tako i smiri eventualne strasti u ekipi kako bi fer i koretno bio završen susret protiv bilo kojeg protivnika.

55’ – Skopljaaak. Zaista sjajna igra ovog mladog rukometaša iz Visokog na večerašnjoj utakmici i njegov novi pogodak za rezultat 30:20.

53’ – Sedam minuta je ostalo do kraja utakmice i čini se da ovog puta nećemo gledati dramatičnu završnicu, kako je to bio slučaj u posljednja dva okršaja ove dvije ekipe. Bosna preko Imamagića postiže novi pogodak za 29:20 i teško da će gosti iz Živinica stići do preokreta na ovoj utakmici.

51’ – Antovićev time-out je urodio plodom i već u naredne dvije minute Visočani uspijevaju da vrate svoju prednost od deset golova, pri rezultatu 28:18. U ovoj seriji nove golove postigli su Burić i Imamagić, a sjajan je bio i Žiga na golu domaćih koji je odbranio sedmerac dosuđen u korist Konjuha.

49’ – Igrači Konjuha uspijevaju nekoliko puta da primijene recept domaćih i prave seriju od 2:0. Trenutni rezultat glasi 26:18, ali ovaj pokušaj gostiju na deset minuta prije kraja utakmice presjekao je trener domaćih, Antović, koji traži time-out kako bi pripremio ekipu za posljednjih deset minuta utakmice.

47’ – Nova najveća prednost Visočana. Limo je ovaj put napravio od seriju 2:0 i postavio rezultat na 26:16. Čini se da će ovih deset golova zaostatka, 13 minuta prije kraja utakmice biti nedostižno za goste iz Živinica.

Sjajna odbrana Visočana urodila je plodom, što se odrazilo i kontranapadima na drugojs trani, te tako sasvim zasluženo Bosna je na pragu nove, sedme pobjede ove sezone. A samim tim i na korak bliže opstanku u Premijer ligi BiH za rukometaše.

46’ – Time-out gostiju nakratko je urodio plodom i oni postižu pogodak za rezultat od 23:16, no ipak čini se da je premalo vremena da bi se išta promijenilo do kraja utakmice, a upravo to je potvrdio i Imamagić koji održava Bosninih plus osam novim pogotkom, za rezultat 24:16.

44’ – Domaći uspijevaju doći ponovo do najveće prednosti na utakmici od osam golova razlike, pri rezultatu 23:15. Nakon kratke pauze uspjeli su pogoditi Skopljak i Mušinbegović, što je donijelo salvu aplauza domaće publike koja u velikom broju prati ovaj meč, ali i novi time-out zatražen sa klupe Konjuha, jer je do kraja utakmice ostalo još svega 15 minuta.

43’ – U protekle četiri minute gosti su uspjeli da naprave seriju od 0:2 i nakratko smanje svoj zaostatak na pet golova, ali ubrzo uzvraćaju i Visočani preko Burića, koji pogađa za rezultat 21:15.

39’ – Zaista odličan rukomet gledamo večeras u Visokom, a Bosna Centrotrans briljira na krilima mladih igrača. Svoj prvi pogodak postigao je i Bečak, za najveću prednost domaćih na utakmici, od sedam golova razlike, pri rezultatu 19:12.

Gosti su uspjeli da nakratko uzvrate i brzim pogotkom smanje prednost Visočana, ali njihovu nespretnost u odbrani kažnjava ovog puta Imamagić, za povećanje vodstva na 20:13.

37’ – Briljatnom Hadžiću i Skopljaku koji je sjajno igrao u prvom dijelu utakmice priključio se sada i Burić, koji je ušao u seriju pogodaka i od početka drugog dijela pogodio čak tri pogotka, odnosno, ukupno šest pogodaka na cijeloj utakmici.

Gosti za sve ovo vrijeme uspijevaju postići tek jedan pogodak i trenutni rezultat glasi 18:11 u korist visočke Bosne Centrotrans.

34’ – Imamagić i Burić uspijevaju Bosnu Centrotrans dovesti u najveću prednost na ovoj utakmici, od šest golova razlike, pri rezultatu 17:11. Bio je ovo Burićev peti gol, a ako je suditi prema formi na početku drugog dijela, očekuje nas još dosta njegovih golova.

Ipak najveći “krivac” za sve ove brze golove je zaista sjajni Hadžić, koji blista večeras na golu domaćih i njegova mreža je, čini se, začarana za šuteve gostiju iz Živinica.

32’ – Drugo poluvrijeme utakmice između ekipa Bosna Centrotrans i Konjuh počelo je prije nekoliko minuta na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom, a Visočani nastavljaju u istom ritmu u kojem su završili i prvi dio utakmice.

Burić je prvi strijelac za domaće u drugom poluvremenu, ali uskoro i gosti uspijevaju da postignu pogodak, te trenutni rezultat glasi 15:11.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Iako su na početku same utakmice Visočani ušli dosta blago uz, kao i obično, mnogo nervoze u igri, trener Antović i stručni štab domaćih mogu biti zadovoljni igrom svoje ekipe u prvom dijelu utakmice.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, do 15 minute, gledali smo više manje egal utakmicu, u kojoj je čas jedna, čas druga ekipa preuzimala vodstvo, a zatim u 15. minuti gosti iz Živinica prvi put dolaze do prednosti na ovoj utakmici, koja će trajati naredne tri minute, kada pri rezultatu 7:9 trener Antović traži time-out za svoju ekipu.

Time-out je ubrzo urodio plodom te igrači visočke Bosne Centrotrans u narednih 12 minuta, dakle, do kraja prvog poluvremena prave fenomenalnu seriju od 7:1, te preuzimaju vodstvo za konačan rezultat od 14:10 na kraju prvog poluvremena.

Sveukupno dojmu itekako je kumova sjajni Hadžić, koji je u pravo vrijeme počeo da brani i upisao čak sedam odbrana na svoj konto, što je dovelo do preokreta u odbrani domaće ekipe. A na drugoj strani svoj veliki doprinos dao je Skopljak, koji večeras igra nevjerovatno dobro, te je do sada postigao čak šest golova, a njemu su se pridružili još i Burić sa tri, Mušinbegović sa dva, te Grujić, Imamagić i Limo sa po jednim postignutim pogotkom.

Kod gostiju najbolji igrač dosadašnjeg toka utakmice je svakako golman Omerović, koji je do sada upisao šest odbrana.

Sve u svemu, gledajući prvi dio utakmice, možemo zaključiti da smo gledali sjajan rukomet, ali i da nas očekuje mnogo uzbuđenja u nastavku koji veoma skoro počinje, zbog čega treba da ostanete uz nas.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Ipak gosti su uspjeli da dođu do jednog pogotka na samom kraju prvog poluvremena, a na nakon čak 11 minuta golgeterskog posta, te je tim pogotkom zaokružen prvi dio utakmice. Sjajni Visočani uspjeli su preokrenuti kratku prednost gostiju, te smiriti nervozu u svojim redovima, za rezultat 14:10 na kraju prvog poluvremena.

Uskoro slijedi analiza prvog dijela utakmice.

28’ – Visočani su ušli u vatrenu seriju i gosti ne mogu čak ni da priđu golu večeras sjajnog Hadžića. Dobra odbrana i raspoložen golman rezultat su i dobre napadačke igre domaćih, koji ovog puta pogotkom Skopljaka povećavaju svoju prednost na pet golova, za rezultat 14:9, dvije minute prije kraja prvog dijela utakmice.

25’ – Nakon time-outa gostiju, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena Visočani nastavljaju svoju seriju i povećavanje prednosti u odnosu na ekipu Konjuha, te tako Burić i Mušinbegović dovode Bosnu prvi put u prednost od četiri gola.

Gosti na drugoj strani čak osam minuta nisu uspjeli da realizuju nijedan napad, te tako Visočani prave seriju od 6:0, za najveće vodstvo na utakmici pri rezultatu 13:9.

23’ – Nastavlja Skopljak seriju svojih golova na ovoj utakmici, a svojim prvim golom priključio se i Imamagić, te Bosna dolazi u prednost od dva gola pri rezultatu 11:9. Gosti već pet minuta nisu uspjeli da realizuju nijedan napad, dok je sa druge strane domaća ekipa napravila seriju od 4:0 i prešla u vodstvo. Svoj doprinos u tom preokretu dao je i sjajni Hadžić na golu domaćih, koji je zaredao s odbranama u posljednjim minutama i začarao svoj gol za sve šuteve igrača Konjuha.

Sve to zajedno primoralo je gostujućeg trenera da pozove time-out i dovede svoju ekipu u red.

21’ – Skopljak igra sjajnu utakmicu večeras i sa svojim cetvrtim golom dovodi Bosnu u egal pri rezultatu 9:9.

20’ – Nakon time-outa Visočani uspijevaju da, nakon dobre odbrane, kreiraju uspješan napad koji ih dovodi na samo jedan gol zaostatka. Trenutni rezultat 8:9, a strijelac za Bosnu je, prvi put na utakmici, Mušinbegović.

18’ – Domaći već dvije minute ne mogu da pronađu put do gola ekipe Konjuha, koja je odigrala solidnu odbranu u protekle dvije minute što je, uz nervozu u redovima Visočana, rezultiralo sa dva realizirana napada i prvom ozbiljnijom prednošću za goste iz Živinica.

Trenutni rezultat glasi 7:9, a trener Antović sa klupe Bosne Centrotrans primoran je da pozove time-out i smiri svoje igrače za nastavak.

16’ – Gledali smo po jedan brzi gol na obje strane. U redovima visočke Bosne svoj prvi pogodak postigao je Grujić.

15’ – Na polovini prvog dijela utakmice gosti iz Živinica dolaze do prvog vodstva na utakmici pri rezultatu 5:6. No, sada ni domaći ne dopuštaju prevelik rezultatski jaz, te Burić svojim drugim golom uspijeva poravnati na 6:6.

14’ – Gledali smo dvije minute bez pogodaka, te rezultat još uvijek glasi 5:5, ali vidljiva je i nervoza u redovima domaćih, koji gotovo uvijek, na početku svake utakmice pokazuju svojevrsnu nervozu u igri.

12’ – Burić uspijeva svojim prvim pogotkom ponovo dovesti Bosnu u prednost od 5:4, ali gosti također odolijevaju svim napadima i uzvraćaju pogocima na suprotnoj strani, te ubrzo dolaze do izjednačenja. Trenutni rezultat 5:5.

10’ – Proteklo je i prvih deset minuta utakmice u kojoj gledamo veoma dobar rukomet na parketu dvorane u Visokom. Igrači Konjuha su u proteklom napadu skrivili sedmerac, koji je izveo Sopljak, ali nažalost nije uspio i da realizira sedmerac, što su gosti iskoristili i veoma brzom kontrom došli do izjednačenja pri rezultatu 4:4.

8’ – Iako igrači Bosne Centrotrans igraju veoma dobro na početku utakmice, čini se da se ni gosti neće tako lako predati, te u vrlo kratkom periodu smanjuju prednost Visočana. Također, gruba i jaka odbrana ekipe iz Živinica već sada je donijela prvi sedmerac, koji će izvesti Skopljak, pri rezultatu 4:3.

5’ – Prije nešto manje od pet minuta na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom počela je utakmica 19. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u kojoj se sastaju domaćini iz visočke Bosne Centrotrans i gosti iz Živinica, ekipa Konjuha.

Sami početak utakmice donio je povoljnu igru za Visočane koji su za tri minute stvorili prednost od 2:0, a zatim gosti uzvraćaju sa dva gola i izjednačenjem od 2:2. Ipak, večeras sjajni Skopljak, koji je već do sada postigao tri pogotka ponovo dovodi Bosnu Centrotrans u prednost, a svoj prvi pogodak postiže i Limo za trenutni rezultat od 4:2.

Nakon reprezentativne pauze u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za rukometaše, koja je trajala tokom protekle sedmice, rukometaši visočke Bosne Centrotrans večeras će na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom, a u okviru 19. kola, ugostiti svoje kolege iz Živinica, ekipu Konjuha.

Bosna Centrotrans, koja se u ovom trenutku nalazi na 13. mjestu tabele sa 19 ostvarenih bodova, grčevito se bori ove sezone za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH, te im je svaka utakmica od krucijalne važnosti. Tako će i večerašnji meč protiv ekipe Konjuha, koja se nalazi na 8. poziciji tabele Premijer lige BiH sa 24 ostvarena boda, biti još jedna velika bitka za Visočane.

O samoj utakmici prije nekoliko dana govorio je i trener visočke Bosne Centrotrans, Zdenko Antović, koji je kazao da Visočani ne smiju dopustiti sebi poraz na domaćem terenu.

“Protiv Konjuha je jedna od odlučujućih utakmica, s obzirom da mi nemamo mogućnosti i ne smijemo izgubiti na domaćem terenu, prije svega. U planu imamo praktično pobijediti u svim utakmicama u Visokom, eventualno u još jednoj na strani i obezbijediti taj opstanak koji nam je i cilj ove godine. Prema tome usredsređeni smo na tu utakmicu u srijedu, protiv gostiju iz Živinica.” – kazao je Antović za Visoko.co.ba

Visočani su u dosadašnjem toku prvenstva, kroz 18 odigranih utakmica, slavili samo šest puta, dok su jedanaest puta poraženi od svojih protivnika, od čega tri puta na domaćem terenu. Ovaj pohod donio im je i jedan remi na domaćem terenu protiv ekipe Prijedora još u trećem kolu Premijer lige BiH. Ipak, dvije pobjede protiv Konjuha, prva u samom prvenstvu na gostovanju u Živinicama, koja je i jedina gostujuća pobjeda visočke ekipe i druga u okviru Kupa BiH u Visokom, veliki su podstrek za domaće rukometaše koji su nekoliko dana ranije u izjavi za naš portal kazali kako spremni dočekuju Konjuh u Visokom.

Također, pozitivne vijesti su i da će ekipa biti kompletna na ovoj utakmici jer su se u roster vratili davno povrijeđeni Hrnjić, te Ahić koji je sanirao povredu i Spahić koji je prebolovao gripu, što će dati dodatnu fizičku snagu i širinu u igri visočkoj ekipi.

Sve u svemu, večeras je pred nama jedan izuzetno zanimljiv rukometni duel, stoga ne propustite da u izravnom tekstualnom prenosu, samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, večeras od 18:00 sati pratite utakmicu RK Bosna Centrotrans – RK Konjuh.