SportDržavni TimSampdoria poražena, Zukanović igrao cijelu utakmicu

Sampdoria poražena, Zukanović igrao cijelu utakmicu

Atalanta je sinoć na domaćem terenu uspjela savladati Sampdoriju (2:1) u posljednjem susretu 6. kola italijanske Serie A. Navijači Atalante razloga za slavlje imali su već nakon šest minuta igre, kada je defanzivac gostiju Moisander nespretno reagovao u šesnaestercu i potom poslao loptu i vlastitu mrežu.   Na novi pogodak čekalo se sve do 90. minute. Trijumf Atalante je potvrdio German Denis, da bi konačnih 2:1 postavio Soriano u sudijskoj nadoknadi vremena. Vrijedi spomenuti da je bh. reprezentativac Ervin Zukanović imao zapažen nastup i u finišu utakmice je odličnim šutem na muke stavio golmana Atalante, ali se mreža ipak nije zatresla. Nešto ranije Frosinone je savladao Empoli rezultatom 2:0. Mreže su tokom prvog poluvremena mirovale, da bi domaći u nastavku golovima Dionsija i Soddima došli do prve ovosezonske pobjede. Cijeli susret za Frosinone je odigrao Daniel Pavlović, dok je Rade Krunić poraz svog tima odgledao s klupe za rezervne igrače.