SportNogometSarajevo deklasiralo Čelik u prvoj utakmici 30.kola Premijer lige

Sarajevo deklasiralo Čelik u prvoj utakmici 30.kola Premijer lige

Fudbaleri Sarajeva ugostili su na Koševu ekipu Čelika u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige BiH. Duel starih rivala značio je sa bodovnog aspekta mnogo i jednom i drugom timu, no svakako da je Sarajevo bilo tim kojem je pobjeda mnogo više donosila. Svojom igrom domaći su fudbaleri i potvrdili koliko im pobjeda u večerašnjem susretu znači te su već do poluvremena osigurali osvajanje punog plijena.

Nije počelo loše za Čelik. Izabranici Cihata Arslana koji nije mogao računati na nekolicinu bitnih igrača mogli su do vodstva već u 4. minuti. Anel Dedić je sa distance sjajno šutirao, Kovačević je krajnjim naporom skrenuo loptu, a ona se odbila od prečku i vratila u igru.

Čelik je i nakon toga u nekoliko navrata djelovao kao bolje postavljen tim, a u 18. minuti je istrčao brzu kontru, nakon koje je Jurina šutirao pored gola.  Bilo je od početka utakmice vidljivo da Sarajevo danas djeluje svježije i kvalitetnije nego u nekim ranijim utakmicama, a nakon što je Bordo tim napravio dvije ili tri poluprilike, do vodstva je stigao iz jako lijepe akcije u 20. minuti. Na kraju iste Rahmanović je povratnom loptom pronašao Tatara u kaznenom prostoru gostiju, a ovaj je savladao Karajbića.

Samo četiri minute kasnije, Mersudin Ahmetović je potvrdio da je istinska klasa. Dubinsku loptu sa polovine Sarajeva osvojio je na centru, te se probio pored oba štopera Zeničana koji su od njega po više od deceniju mlađi, prije nego je rutinski matirao golmana Čelika Fikreta Karajbića. U 33. minuti, Sarajevo je dobilo svoj prvi korner, a nakon ubačaja Kapića, Rahmanović je poslao loptu prema golu Čelika glavom. Tamo se sjajno snalazi Tatar, koji prima loptu, okreće se i šutira te potvrđuje pobjedu Bordo tima golom za 3:0.

Već u narednom napadu, Čelik je mogao smanjiti zaostatak, no nakon lijepe akcije Anel Dedić je šutirao sa desetak metara preko gola, iako je ostao sasvim neometan.

Do poluvremena, Sarajevo je imalo šansu da postigne još jedan gol, ali nakon akcije svoja dva najbolja igrača u prvom dijelu Tatara i Rahmanovića, Karajbić je pokušaj Rahmanovića skrenuo u korner.

Sa ogromnih 3:0 na poluvremenu, Sarajevu njegovi navijači svakako ne bi zamjerili ni da je zaigralo dosta povučenije i da je čuvalo energiju za bitnije izazove u nastavku sezone.

I jeste utakmica u drugom dijelu bila mnogo manje zanimljiva nego u prvom, ali Sarajevo je ipak iskoristilo neke svoje šanse da dođe do novih pogodaka. Nakon kornera u 59. minuti,  lopta se odbija do Hebibovića na ivici šesnaesterca, a ovaj vrhunskim volej udarcem savladava Karajbića i diže koševsku publiku na noge.

Četiri minute kasnije, Amar Rahmanović nakon odlične akcije na asistenciju Šišića lijepim volej udarcem trese mrežu Zeničana za totalni potop i vodstvo od 5:0, a Musemić reaguje, pravi izmjene i u igru uvodi Velkoskog, a nedugo potom i mladog Brazilca Nathana Crepaldija Cruza, kojem je ovo bio prvi nastup u dresu Sarajeva.

Zasluženi odmor dobili su Mersudin Ahmetović i Anel Hebibović, koji su odigrali dosta dobru utakmicu.

Do kraja meča nije bilo previše ozbiljnih akcija ni sa jedne strane, pa je meč okončan sa 5:0, čime je Sarajevo napravilo značajan korak u borbi za naslov prvaka BiH. Do kraja sezone Bordo timu će titulu garantovati osvajanje pet bodova.