SportNogometSarajevo i Galatasaray remizirali

Sarajevo i Galatasaray remizirali

Fudbalski klub Sarajevo obilježio je 70. godišnjicu postojanja prijateljskom utakmicom protiv turskog velikana Galatasaraya, koja je odigrana danas na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu. Utakmica je završena remijem 3:3. Golove za Sarajevo postigli su Haris Duljević (27.), Amer Bekić (43. i 47.), dok su pogotke za Galatasaray postigli Olčan Adin (13.), Sinan Gumuš (24.) i Batuhman Ergun (70.). Od “bordo” dresa oprostili su se nekadašnji igrači Sarajeva Emir Obuća i Alen Škoro, koje su domaći navijači ispratili aplauzom i ovacijama. Pred nekoliko hiljada domaćih navijača, utakmici je prisustvovalo i stotinjak pristalica turskog tima. Početak utakmice donio je otvorenu igru oba tima, što je rezultiralo s nekoliko dobrih šansi za oba tima, a Galatasaray je došao do pogotka nakon odlične akcije koju je u 13. minuti susreta realizirao Olčan Adin. Izabranici Miodraga Ješića su igrali požrtvovano od samog početka utakmice. Vidjelo se da Sarajevo želi ostvariti dobar rezultat protiv renomiranog protivnika, ali i da su gosti iz Istanbula također došli da odigraju ozbiljan susret. Galatasaray do drugog pogotka dolazi već u 24. minuti, nakon odlično izvedenog kontranapada. Strijelac je bio Sinan Gumuš. Samo tri minute kasnije prednost Galatasaraya smanjuje Haris Duljević, koji je iskoristio grešku odbrane turskog tima i bez većih problema savladao gostujućeg golmana.

Sarajevo je od postignutog gola bilo dosta opasniji protivnik. Igrači ekipe s Koševa kreirali su nekoliko odličnih prilika za izjednačenje, ali mreža golmana Gonena je mirovala. Drugi gol za domaći tim postiže Amer Bekić, koji je pred sami kraj prvog poluvremena glavom matirao golmana Galatasaraya. Nakon samo dva minuta igre u drugom poluvremenu, treći gol za Sarajevo i svoj drugi na ovom meči postiže Amer Bekić. Sredinom drugog poluvremena tempo igre je opao. Igralo se većinom na sredini terena, bez većih prilika. U 70. minuti Batuhman Ergun postiže treći gol za Galatasaray i postavlja konačan rezultat utakmice. Igrač turskog prvaka postigao je lijep pogodak s dvadesetak metara razdaljine. Do kraja meča nije bilo većih prilika niti promjene rezultata. Sarajevo i Galatasaray su na lijep način obilježili 70. godišnjicu postojanja bh. velikana.