SportSchalke doživio novi debakl na gostovanju protiv Leipziga

Schalke doživio novi debakl na gostovanju protiv Leipziga

Fudbaleri Leipziga pobijedili su u 3. kolu Bundeslige kod kuće Schalke rezultatom 4:0 i preuzeli su prvo mjesto.

Bikovi su pitanje pobjednika riješili do poluvremena, kada su stekli tri pogotka prednosti.

Bozdogan je autogolom u 31. minutu doveo domaće u vodstvo, koje je samo četiri minuta kasnije duplirao Angelino udarcem glavom.

Na sličan način u strijelce se upisao Orban u 45. minuti za 3:0. Konačan rezultat postavio je Halstenberg u 80. minutu iz jedanaesterca.

Vedad Ibišević je ušao u 46. minuti u igru, a ovo je Schalkeu bio treći vezani poraz uz gol-razliku 1:15 i zakovani su za samo dno.