SportSchalke u finišu došao do važne pobjede: Tim iz Gelzenkirhena na diobi...

Schalke u finišu došao do važne pobjede: Tim iz Gelzenkirhena na diobi prvog mjesta

U prvom susretu 13. kola Bundeslige, Schalke je na svom terenu savladao Union Berlin rezultatom 2:1.

Rudari iz Gelzenkirhena poveli su u 23. minuti kada je Benito Raman postigao sjajan pogodak rezantnim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Ipak, gosti su u 36. minuti poravnali nakon sumnjivo dosuđenog penala koji je realizova Marcus Ingvartsen.

Schalke je do kraja napadao, propustio je nekoliko sjajnih šansi, a kada se činilo da neće moći do pobjede, tri minute prije kraja Suat Serdar je krunisao lijepu akciju i pogodio je za 2:1.

Domaći tim je ovim trijumfom uspio da se na vrhu tabele izjednači sa vodećom Borussijom M'Gladbach i oba tima sada imaju po 25 bodova.