SportDržavni TimSchar “ukrao” mjesto Bičakčiću, Hoffenheim pao u sudijskoj nadoknadi

Schar “ukrao” mjesto Bičakčiću, Hoffenheim pao u sudijskoj nadoknadi

Nogometaši Hoffenheima danas su u okviru 4. kola Bundeslige na domaćem terenu ugostili tim Werdera.

Domaći su jurišali na prvu pobjedu u Bundesligi i bili su favoriti za pobjedu, no momčad Werdera je priredila iznenađenje.

Krajem prvog poluvremena Zlatko Junuzović je doveo tim iz Bremena u vodstvo od 0:1. U 49. minuti meča rezervista Vargas tri minute nakon ulaska u igru postiže gol za poravnanje.

Hoffenheim je imao terensku inicijativu tokom meča, a nakon poravnanja mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade kada su gosti priredili hladan tuš za domaće.

Ujah i Junuzović su svojim golova u finišu obezbijedili puni plijen Werderu i nanijeli Bičakčićevom Hoffenheimu novi poraz.

Naš reprezentativac Ermin Bičakčić je i ovaj susret presjedio na klupi za rezervne igrače. Švicarski reprezentativac Fabian Schar je tokom ljeta pojačao Hoffenheim i trener Gisdol ga preferira na mjestu stopera ispred našeg Zmaja.

Momčad Hoffenheima u narednom kolu gostuje kod Mainza.