ZDKSportSedam medalja za Taekwondo klub Zenica na elitnom turniru Sarajevo Open

Sedam medalja za Taekwondo klub Zenica na elitnom turniru Sarajevo Open

Nastupili smo na elitnom turniru Sarajevo Open koji je organizivao taekwondo klub Novi grad Sarajevo.
Na ovom turniru nastupilo je oko 700 takmičara iz raznih država iz cijele Evrope ( Hrvatska, Srbija, Bih, Njemačka, Slovenija, Albanija…).

Ispred našeg kluba nastupilo je 9 takmičara koji su osvojili 7 medalja i to 4 zlatne i 3 bronzane medalje.
Naši zlatni takmičari Ena Beganović, Irma Kulačić, Amna Kulačić i Sami Beganović po ko zna koji put u Zenicu donose zlatne medalje.
Svi su svoje protivnike ubjedljivo svladali sa konkretnom bodovnom razlikom ili prekidom.

Ajnur Dizdarevic, Asija Spahić i Emir Dizdarević sa prvom pobjeđenom borbom a druge su na žalost izgubili te osvojili bronzane medalje.
Na žalost Tin Jurešić i Tarik Valentić pružili dobre borbe ali su ovaj put ostali bez plasmana.
Ekipu su predvodili treneri Emir Skopljak, Kenan Kulalić i Saudin Kulačić.
Ovo je bio zadnji turnir ove godine na kojem je naš klub nastupio.
Sljedeći bitan događaj bit će klubsko polaganje za više pojaseve 29.12.2018 godine.