ZDKSportSenad Skopljak i RK Čelik zabilježili drugu pobjedu u tri odigrana kola:...

Senad Skopljak i RK Čelik zabilježili drugu pobjedu u tri odigrana kola: Čelik – Bosna 44:26

Rukometaši Čelika večeras su u zeničkoj Areni pred oko 400 gledalaca savladali ekipu Bosne iz Sarajeva rezultatom 44:26, poluvrijeme 22:12 za domaćine.

Bila je to ubjedljiva igra domaće ekipe, protiv gostiju u čijim redovima igra nekolicina veterana, koji su davno završili karijeru, ali su se na poziv rukovodstva kluba odazvali u spašavanju Bosne i igranja Premijer lige u ovoj sezoni.

Zeničani su mnogo jača ekipa od Bosne, a to su i demonstrirali tokom čitave utakmice, tako da je trener domaće ekipe Senad Skopljak u drugom poluvremenu dao priliku svim igračima.

Gostujući trener Zuhdija Korkarić nije bio previše zabrinut niti nervozan, svjestan je kvalitete svoje ekipe i stanju u kojem se klub nalazi. Kada su u pitanju najbolji pojedinci, kod Čelika bolji od ostalih bili su kapiten Davor Kadić i Edin Bajramović sa po osam golova, dok su Begagić i Buljugija dodali šest pogodaka. Kod gostiju Bumazović je postigao devet, te Smailbegović četiri gola.

Zeničanima je ovo druga pobjeda u tri odigrana kola Premijer lige, dok je Bosna pretrpila i drugi poraz, uz jednu dobivenu utakmicu.