SportNogometSenzacionalni Liverpool deklasirao Barcelonu i izborio finale

Senzacionalni Liverpool deklasirao Barcelonu i izborio finale

Fudbaleri Liverpoola napravili su senzaciju za sva vremena. Rezultatom 4:0 savladali su Barcelonu i tako, na krilima neočekivanih junaka, prošli u veliko finale Lige prvaka.  Liverpool je večeras zaigrao bez nekoliko vrlo važnih igrača (Salah, Keita, Firmino, Lallana), ali su do izražaja došli momci od kojih se to nije očekivalo… Ko zna da li bi upšte i zaigrali igrači poput Origija i Wijnalduma, da povrede nisu učinile svoje. S obzirom na rezultat prve utakmice (Barcelona slavila na Camp Nouu 3:0), Redsima je bila potrebna prava senzacija, a na takav način otvorena je utakmica.

Igrao se sedmi minut kada je Jordan Henderson napravio odličan prodor, šutirao, a na odbijenu loptu natrčao je Divock Origi kojem nije bilo teško da dovede Liverpool u vodstvo.

Taj gol ‘probudio’ je Katalonce koji su zaigrali nešto bolje i u narednih nekoliko minuta stvorili dobre prilike. Najbolju je propustio Lionel Messi koji je, potpuno neočekivano, bio sebičan i Joel Matip mu je oduzeo loptu u situaciji ‘tri na jedan’.

Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a u nastavku šok za goste iz Španije. Georginio Wijnaldum je na poluvremenu zamijenio povrijeđenog Andyja Robertsona i to se ispostavio vrlo važan detalj susreta.

Wijnaldum je u 53. minuti postigao gol nakon odlične asistencije Alexander-Arnolda, a onda je tri minute kasnije pogodio i glavom te tako neutralizovao svu prednost koju je Barca stekla u prvom meču.

Uslijedio je nešto mirniji dio igre, što je bilo i razumljivo zbog velikog uloga u ovom meču. Ipak, deset minuta prije kraja domaći su postigli i četvrti gol, na nevjerovatan način. Alexander-Arnold je inteligentno, na brzinu, izveo korner kojeg nisu branili fudbaleri Barcelone, a Origi svojim drugim golom pokreće pravu ‘eksploziju’ na tribinama Anfielda.

Do kraja utakmice stvari su se dešavale baš onako kako je Klopp želio. Igre nije bilo mnogo, domaći su znalački čuvali rezultat i Barceloni nanijeli bruku za sva vremena. Ovo je za Barcelonu drugi poraz zaredom u polufinalima Lige prvaka, a da su Katalonci imali tri gola prednosti iz prvog susreta.