SportRukometSenzacionalni Vardar savladao i Veszprem i osvojio drugi naslov evropskog prvaka

Rukometaši skopskog Vardara su drugi put u svojoj istoriji osvojili naslov evropskog prvaka, pošto su u velikom finalu Lige prvaka na završnom turniru u Kelnu, savladali mađarskog prvaka Veszprem sa 27:24. Vardar je u Keln došao kao autsajder, ali su prvo u polufinalu nakon sjajnog preokreta pobjedili Barcelonu sa 29:27, što im je maksimalno podiglo samopouzdanje za meč finala. Protiv Veszprema, za koji je dosta dobro igrao naš Mirsad Terzić, su potpuno kontrolisali meč i na kraju zasluženo slavili novi naslov, nakon kojeg se ova ekipa praktično raspada, jer većina najboljih igrača zbog finansijske krize napušta Vardar. Oprostili su se u velikom stilu i pokazali da novac ne mora biti presudan u osvajanju velikih trofeja. Za najkorisnijeg igrača završnog turnira je proglašen igrač Vardara Igor Karačić, a najbolji strijelac Lige prvaka sa 99 golova je Aleks Duhebajev. U utakmici za treće mjesto je Barcelona pobjedila Kielce sa 40:35.