SportSergio Ramos golom iz penala spasio Real Madrid protiv Getafea

Sergio Ramos golom iz penala spasio Real Madrid protiv Getafea

Fudbaleri Real Madrida večeras su uz dosta muke na svom terenu pobijedili Getafe (1:0) u meču 33. kola La Lige.

Kraljevski klub je iskoristio novi kiks Barcelone od koje sada ima četiri boda više na tabeli. Međutim, Real je protiv gradskog rivala došao teže od očekivanog do pobjede i nova tri boda.

Prvi na meču zaprijedili su gosti u desetoj minuti preko Mathiasa, ali je njegov pokušaj sjajno odbranio Courtois. Prvu pravu šansu Kraljevi su imali u 36. minuti preko Isca, ali ni tada nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Real je imao odličnu šansu u 58. minuti preko Luke Modrića, no Soria je ponovo maestralno odbranio. Već u narednom napadu prijedi i Getafe, ali lopta nakon udarca Mate odlazi malo iznad gola domaćih.

Odlučujući trenutak ovog meča desio se u 78. minuti, Carvajal je odlično prošao po desnoj strani, a u kaznenom prostoru oborio ga je Mathias i sudija je opravdano svirao penal.

Odgovornost je preuzeo Sergio Ramos koji je pogodio za 1:0 što je za njega bio već deveti gol u ovoj sezoni La Lige. Real je do kraja iskusno čuvao prednost, te Getafe nije imao snage da uzvrati.

Kraljevi su prvi sa 74 boda, dok drugoplasirana Barca ima četiri boda manje. Getafe je ostao šesti sa 52 boda.