SportBorilački sportoviŠest medalja za visočke karatiste na turniru tradicionalnog karatea u Čačku

Šest medalja za visočke karatiste na turniru tradicionalnog karatea u Čačku

Proteklog vikenda u Čačku (Srbija) održan je turnir u tradicionalnom karateu, na kojem je učestvovalo i nekoliko takmičara iz Karate kluba “Visoko”. Pored njih, na turniru su učestvovala 24 kluba iz Srbije, Austrije i BiH, sa ukupno 281 takmičara u svim uzrasnim kategorijama i disciplinama.

Za KK “Visoko” ovog puta nastupili su:

1. Nadin Mlivić,
  2. Hamza Kaplan,
  3. Mirza Kaplan.

Ovi mladi visočki karatisti uspjeli su ostvariti sjajne rezultate, te je tako Nadin Mlivić osvojio 3. mjesto u katama pojedinačno i prvo mjesto u borbama pojedinačno.

Njegov kolega Hamza Kaplan osvojio je 2. mjesto u borbama pojedinačko, dok je Mirza Kaplan osvojio 3. mjesto u katama pojedinačno i 3. mjesto u disciplini Yu Ipon Kumite.

Kada je riječ o disciplini Kata timski visočki karatisti osvojili su 1. mjesto.

Uprava KK “Visoko” čestita pomenutim takmičarima na postignutim uspjesima i predstavljanju visočkog kolektiva.