SportShakhtar napravio senzaciju i pobijedio Real

Shakhtar napravio senzaciju i pobijedio Real

Real Madrid je u prvom kolu grupne faze Lige prvaka na domaćem terenu doživio veliki šok, pošto je od njega bolji bio desetkovani Shakhtar iz Donjecka. Ukrajinski tim je slavio sa 2:3 u nevjerovatnoj utakmici na stadionu Alfredo Di Stefano.

Ekipa Zinedinea Zidanea je nakon prvih 45 minuta bila u nokdaunu, pošto je Shakhtar u Madridu održao čas fudbala i apsolutno koristio svaku i najmanju grešku domaćina. Takva igra donijela im je tri pogotka i ogromno vodstvo od 0:3.

Tete je načeo mrežu Courtoisa u 29. minuti, Varane je autogolom četiri minute poslije povisio na 0:2, a novi udarac Real je pretrpio u 42. minuti kada za nestvarnih 0:3 pogađa Solomon.

Inače, Shakhtar je na ovaj meč stigao potpuno desetkovan jer je pola tima zbog korona virusa ostalo u Donjecku.

Real se u nastavku vraća u igru, a Kraljeve je “razbudio” eurogol Luke Modrića iz 54. minute kada je prelijepim udarcem sa više od 25 metara pogodio za 1:3.

Vinicius Junior je pet minuta poslije potpuno vratio u život Zidaneov tim jer je pogodio za 2:3, ali nakon toga se Shakhtar nekako uspio stablizirati i ponovo parirati kvalitetnijem suparniku.

Real do pogotka za 3:3 dolazi u sudijskoj nadoknadi. Kroos je odigrao po zemlji iz kornera za Valverdea, koji šutira i lopta završava u mreži, ali je gol naknadno nakon konsultacije VAR tehnologije poništen jer je Vinicius bio u ofsajdu i utjecao je na reakciju golmana gostiju.

Ostalo je 2:3 za Shakhtar.

U isto vrijeme odigran je i meč u Austriji, gdje je Salzburg ugostio moksovski Lokomotiv. I tamo je viđena golijada, a oba tima postigla su po dva pogotka te su podijelili bodove odigravši 2:2.

Gosti su u 19. minuti poveli preko Edera, da bi u finišu prvog dijela poravnanje Salzburgu donio Szoboszlai. Junuzović u nastavku donosi potpuni preokret domaćinu u 50. minuti, ali petnaest minuta prije kraja Lisakovich pogađa za 2:2 i bitan bod za Lokomotiv.

Liga prvaka, 1. kolo:

Grupa A:

Salzburg – Lokomotiv Moskva 2:2 (Szoboszlai 45’, Junuzović 50’ / Eder 19’, Lisakovich 75’)

Grupa B:

Real Madrid – Shakhtar 2:3 (Modrić 54’, Vinicius Jr. 59’ / Tete 29’, Varane 33'ag, Solomon 42’)