SportNogometSigurne pobjede PSG-a i Barcelone, Rashford donio tri boda Manchester Unitedu

Sigurne pobjede PSG-a i Barcelone, Rashford donio tri boda Manchester Unitedu

• Grupa A

Benfica – Manchester United 0:1

Susret u Lisabonu nije pružio mnogo ljubiteljima nogometa. United je imao loptu u svom posjedu tokom čitvaog susreta, a konačno je Svilarovu mrežu zatresao Rashford u 64. minuti iz slobodnog udarca. Svilar je, inače, večeras postao najmlađi igrač koji je nastupio u Ligi prvaka. Golman Benfice je u elitnom evropskom klupskom takmičenju debitovao s 18 godina, 1 mjesec i 22 dana, te je srušio 15 godina star rekord koji je držao Iker Casillas.

CSKA – Basel 0:2

Basel je nakon demoliranja Benfice u prošlom kolu (5:0) osvojio tri boda i u Moskvi. Gosti su poveli u 29. minuti kada je Xhaka pogodio nakon solo prodora, dok je konačan rezultat postavio Oberlin u 90. minuti susreta.

Tabela:

• Grupa B

Bayern – Celtic 3:0

Bayern nije imao problema protiv Celtica za koji zbog povrede nije igrao Jozo Šimunović. Muller je u 17. minuti doveo Bavarce u vodstvo, a potom je Kimmich u 29. minuti povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Hummels u 51. minuti susreta.

Anderlecht – PSG 0:4

Parižani su rutinski slavili u Briselu kod Anderlechta, a sva trojica napadača Svetaca su se upisala u strijelce. Mbappe je načeo mrežu domaćina u 3. minuti, a potom je Cavani u 44. udvostručio prednost. Neymar je u 66. minuti pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Di Maria u 88. minuti.