SportKošarkaŠiroki bolji od Zrinjskog u hercegovačkom derbiju

Široki bolji od Zrinjskog u hercegovačkom derbiju

Košarkaši Širokog Brijega osigurali su prvo mjesto na tabeli pred početak lige za prvaka Bosne i Hercegovine, nakon što su večeras u posljednjem kolu regularnog dijela sezone rezultatom 95:79 u hercegovačkom derbiju savladali Zrinjski. Domaći tim je od početka pokazao kakve su mu namjere, te je već nakon prve četvrtine vodio rezultatom 34:25, a do poluvremena je povećao svoju prednost na 53:40.

Bilo je tada već jasno da će domaći tim vrlo vjerovantno osigurati pobjedu, no košarkaši Širokog Brijega nastavili su maksimalno profesionalno odrađivati svoj posao kako ne bi dozvolili da se Zrinjski vrati. Tako je Roma na kraju treće četvrtine vodila rezultatom 74:55. Do kraja meča, gosti su blago uspjeli ispraviti utisak, ali nisu izbjegli poraz, pa je meč okončan rezultatom 95:79. Najbolji je u redovima pobjednika bio Filip Kraljević sa 23 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Kod gostiju, najbolji je bio Marko Šutalo sa 15 poena, 3 skoka i asistencijom.