SportNogometŠiroki Brijeg bolji od Zrinjskog, poraz Sarajeva

Široki Brijeg bolji od Zrinjskog, poraz Sarajeva

U nogometnoj Premijer ligi BiH su odigrane sve utakmice 27.kola. Derbi kola se igrao na stadionu Pecara, gdje su snage odmjerili Široki Brijeg i Zrinjski, a slavili su domaći sa 1:0 golom Matića u posljednjoj minuti meča. I lider Sarajevo je poraženo na gostovanju kod Slobode u Tuzli. Gosti su poveli golom Rahmanovića, a domaći do preokreta došli golovima Čivića i Smajića u samoj završnici utakmice. Željezničar je sa sigurnih 3:0 pobjedio Krupu na Grbavici, a golove su postigli još u prvom poluvremenu Sadiković, Veselinović i Krpić. Čelik i Tuzla City su remizirali na Bilinom polju rezultatom 1:1. Domaći su poveli golom Okića, a izjednačio je Kojić. Radnik i Zvijezda 09 su takođe igrali 1:1, s tim da su gosti poveli golom Ćuluma, a izjednačio je Bradonjić. Mladost je u Doboju kod Kaknja savladala Gošk sa 3:1. Fanimo je domaće doveo u vodstvo, Vukoja je izjednačio, ali su Arežina i Anđušić donijeli pobjedu Mladosti. Sarajevo je na prvom mjestu na tabeli sa 57 bodova, drugi Zrinjski ima 53, a treći Široki Brijeg ima 43 boda. U zoni ispadanja su ostali Gošk sa 23 i Krupa sa 21 bodom.