SportNogometŠiroki Brijeg pobjedio, a Sarajevo osvojilo Kup BiH

Široki Brijeg pobjedio, a Sarajevo osvojilo Kup BiH

Fudbaleri Sarajeva osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2018/2019. Široki Brijeg je u revanšu na Pecari uspio slaviti rezultatom 1:0, ali to nije bilo dovoljno da se podigne trofej. Sarajevo je sa velikom prednošću stiglo na Pecaru pošto su rezultatom 3:0 bili bolji na svom terenu. Trener gostiju Husref Musemić nije pozivao na oprez bez razloga, pošto je Široki danas pružio mnogo bolju partiju od one na Koševu.

Susret je otvoren veoma zanimljivo, redale su se šanse na obje strane, ali su golmani bili na visini zadatka. Sredinom prvog dijela Ivan Enin iz sjajne šanse pogađa prečku sa desetak metara i to je bio uvod u pogodak nekoliko minuta kasnije.

Igrao se 23. minut kada je Dražen Bagarić izašao sam ispred Vladana Kovačevića, šutirao ne baš toliko snažno, ali je lopta prevarila gostujućeg golmana i ušla u mrežu. U prvom dijelu izdvaja se još i odlična intervencija Anela Hebibovića kada je gotovo sa gol linije spasio svoju mrežu. To je bilo sve u prvom poluvremenu.

Izabranici Gocea Sedloskog su u nastavku krenuli na ‘sve ili ništa’. Redale su se šanse ispred gola Vladana Kovačevića koji je branio odlično. Važan detalj dogodio se u 72. minuti pošto je Numan Kurdić zaradio direktan crveni karton, iako je imao već javnu opomenu.

To je značilo da će Široki igrati krajnje ofanzivno u posljednjih dvadesetak minuta, što se i dogodilo, ali domaći nisu mogli do pogotka. Do kraja se izdvaja i pokušaj Tatara koji je izašao sam pred gol gostiju, ali je lob prošao pored stative.