SportKošarkaŠiroki savladao Spars i poveo u finalnoj seriji

Široki savladao Spars i poveo u finalnoj seriji

Prva utakmica finalne serije play-offa Prvenstva BiH odigrana je u Širokom Brijegu, gdje je domaća ekipa pred oko 3.500 gledalaca savladala sarajevske Sparse sa 77:66. Gosti su bolje otvorili utakmicu, igrali su sasvim dobru prvu dionicu, koju su riješili u svoju korist sa 18:16. Održavali su domaći egal i u nastavku susreta, a na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom (35:35).

Sparsi su na užasan način otvorili treću dionicu u kojoj su maksimalno forsirali šut, koji ih u tim trenucima jednostavno nije išao. Širokobriježani su to iskoristili, napravili veliku seriju od 11-0 i preuzeli vodstvo. Držali su domaći dosta dugo tu prednost, koja je na tri minute prije kraja susreta iznosila +7 (64:57), a u tim trenucima su i Sparsi ostali bez goriva… Utakmicu je prelomio večeras nevjerovatni Dario Drežnjak, koji je u finišu postigao nekoliko jako bitnih poena. U jednom je trenutku i fenomenalnim zakucavanjem digao Pecaru na noge.

Na kraju je meč završio sa 20 poena, 3 skoka i 1 ukradenom loptom. Sparse je u ovoj utakmici nosio sjajni Nemanja Protić, koji je postigao 18 poena i podijelio 7 asistencija, ali je to bilo nedovoljno za Marka Trbića i ekipu. Serija se nastavlja u nedjelju utakmicom u Sarajevu, kada će Sparsi tražiti poravnanje. Igra se na tri dobijene utakmice.