SportSjajan pogodak Džeke na otvaranju sezone nedovoljan za Rominu pobjedu

Sjajan pogodak Džeke na otvaranju sezone nedovoljan za Rominu pobjedu

Šest utakmica prvog kola Serije A odigrano je večeras u terminu od 20:45, a fantastičan meč odigrali su Roma i Genoa na Olimpicu. Na kraju rezultat je glasio 3:3.
Sjajnu noć imao je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko. Kapiten Zmajeva je prvo u šestoj minuti asistirao Cengizu Underu za 1:0, da bi u 30. minuti postigao fenomenalan gol nakon solo prodora u kaznenom prostoru.

Ipak, i na drugoj strani imali smo raspoloženog pojedinca, to je bio Andrea Pinamonti koji je postigao jedan gol, ali i izborio penal za 2:2.

U nastavku Roma je ponovo došla u vodstvo, fenomenalan gol postigao je Aleksandar Kolarov iz slobodnog udarca, ali se i po treći put Genoa vratila u meč, za konačnih 3:3 pogodio je glavom Cristian Kouame.

Važan trijumf na nezgodnom gostovanju ostvarila je ekipa Lazija uz dva pogotka Cire Immobilea i jedan Joachima Corree za 0:3 protiv Sampdorije.

Atalanta je napravila veliki preokret i rezultatom 3:2 slavila protiv SPAL-a u Ferari, dok je Siniša Mihajlović sa svojom Bolognom osvojio bod na gostovanju Veroni. Srbijanski stručnjak je, uprkos borbi sa teškom bolesti, smogao snagu da vodi Bolognu.