SportRukometSjajan start druge polusezone: Rukometaši Bosne u neizvjesnoj utakmici bolji od Maglaja

U izuzetno neizvjesnoj utakmici, naši rukometaši su ipak pokazali nešto više te pobjedom u Maglaju na najbolji način svom klubu čestitali 65. rođendan, koji se inače obilježava 19. februara.

Prije utakmice trener Sirčo je izjavio kako su šanse za pobjedu u utakmici 14. kola između Maglaja i Bosne podjednake, uzimajući u obzir objektivni kvalitet naše ekipe, ali i činjenicu da je Maglaj u prvom dijelu sezone nije izgubio na svom terenu, što se na kraju i ispostavilo budući da smo gledali veoma izjednačenu utakmicu do samog kraja.

Rukometaši Maglaja prvi su poveli na utakmici, da bi naši u naredna dva napada propustili priliku da izjednače. Ipak, nakon odbrane Sirče, Čabaravdić je na asistenciju Harmandića postigao prvi gol za naš tim. Rukometaši Maglaja su održavali vodstvo od jednog gola razlike, da bi u 10. minuti nakon što je naš golman odbranio sedmerac, iz slijedećeg napada ipak poveli sa 5:3. Naši rukometaši se ipak nisu dali omesti te su nastavili da igraju svoju igru, a nakon dosuđenog sedmerca pogodio je Međić za 5:4, odnosno Čabaravdić iz kontre za novo izjednačenje.

Za prvo vodstvo našeg tima morali smo čekati 18. minutu, kada je na asistenciju Harmandića pogodio Toromanović za 7:6, da bi igrači Maglaja napravili preokret te ponovo poveli sa jednim golom razlike. U istom tempu se igralo do kraju poluvremena pa se na odmor otišli pri rezultatu od 12:11, gdje je bilo jasno da će naši igrači morati pojačati intenzitet igre u odbrani te zanemariti sve čudne sudijske odluke, kako bi došli do pozitivnog rezultata.

Drugo poluvrijeme otvorili smo brzim golom Tarika Međića za izjednačenje rezultata, da bi se naši rukometaši odbranili u napadu Maglaja koji je trajao preko 2 minute, te ponovo brzo postigli gol za novo vodstvo u utakmici.

U narednim minutama ponovo se igralo “gol-za-gol”. U 38. minut rukometaši Maglaja ponovo preuzeli prednost te poveli 16:15, da bi Burić rezultat vratio u egal golom sa šest metara, dok u 41. minuti Toromanović vraća prednost našem timu. Prilika za odlazak na “plus 2” po prvi put na utakmici je iskorištena, nakon što je Sirčo sjajno odbranio, a Toromanović pogodio za 20:18.

Trener Maglaja je u tom trenutku pozvao timeout, a Sirčo je svojom novom odbranom stvorio priliku za povećanje prednosti. Igrač Maglaja je isključen na 2 minute i činilo se da tu priliku naši neće ispustiti, no sudije su ponovo oduzele loptu našim igračima, nakon čega je Maglaj iz kontra napada smanjio na 20:19. Trener Sirčo je nakon primljenog pogotka odlučio pozvati svoje timeout, da bi potom kapiten Harmandić ponovo preuzeo odgovornost na sebe i efikasno pogodio za 21:19.

U zadnjih 10 minuta utakmice ušli smo sa prednošću od 22:20 nakon efikasnog gola Čabaravdića sa krilne pozicije, a nakon odbrane Sirče, Harmandić je pogodio za 23:20. Igrači Maglaja su brzo uzvratili sa svoja dva gola te je u 53. minuti rezultat glasio 23:22, da bi izuzetno važan gol za naš tim postigao Burić, koji je u drugom poluvremenu igrao na poziciji desnog beka. Priliku da ponovo odemo na “plus 3” na žalost naši rukometaši nisu iskoristili, da bi rukometaši iz Maglaja golom iz kontrole ponovo došli na zaostatak od samo jednog gola.

Ni u narednom napadu za naše igrače nije bilo ništa bolje, pa su rukometaši Maglaja novim golom sa krila došli do izjednačenja (24:24) u 57. minuti. Nakon par promašenih napada, za Bosnu je konačno pogodio Omanović, da bi nakon toga Sirčo došao do još jedne izuzetno važne odbrane. Harmandić se nije libio da u 59. minuti ponovo preuzme odgovornost i pogodi sa 26:24, no domaćini su brzo uzvratili. Naši su dobili novi napad za povećanje prednosti, no sudije su se ponovo direktno umiješale u rezultat utakmice, te odlučile da ne dosude prekršaj nad Međićem. Zadnji napad na utakmicu su tako dobili igrači Maglaja, čiji trener je ponovo pozvao timeout, no ovaj put naši igrači su bili koncentrisani do kraja te nisu propustili priliku da se iz Maglaja vrate kao pobjednici!

Najefikasniji u našem timu bio je kapiten Adnan Harmandić sa sedam golova, dok su Tarik Međić i Muhamed Toromanović dodali po pet. Kerim Čabaravdić pogađao je tri puta, a Emir Omanović i Mahir Burić po dva puta. Po jedan gol dodali su Adnan Balta i Ivan Divković. U redovima Maglaja, najefikasniji su bili Bašić i Omahić sa po 6 golova.

Bez obzira na sve viđeno, pritisak sa tribina i diskutabilne sudijske odluke, naši igrači su napravili veliki rezultat te Maglaju nanijeli prvi poraz u ovoj sezoni na domaćem terenu, za ostanak na prvom mjestu Premijer lige. Ova pobjeda je svakako bila najbolji poklon za 65. rođendan našeg kluba koji se obilježava 19. februara.

Kao što je poznato, naše rukometaše i u nastavku šampionata čeka izuzetno težak raspored, no sigurno je da se u ovom trenutku razmišlja samo o prvoj narednoj utakmici, a to je ona protiv RK Konjuh iz Živinica, koji je bio jedna od tri ekipe koje su u prvom dijelu sezone uspjele da savladaju naše rukometaše.

Zbog najave da će tokom naredne sedmice dvorana KSC Mladost biti zauzeta, o preciznom terminu ove utakmice ćemo vas naknadno obavijestiti.

RK Maglaj – RK Bosna Visoko 25:26 (poluvrijeme 12:11). Dvorana: Sportska dvorana Maglaj. Sudije: Mešić/Šatordžija. Delegat: Hasić. Isključenja: Maglaj 6 min., Bosna 4 min. Sedmerci: Maglaj 4(3), Bosna 1(1).

RK Maglaj: Mehinagić (2), Bašić (6), Malbašić (3), Bajrić, Kendić, Memišević (5), Mutapčić, Šarenac, Kahriman, Hajdić, Ridžal (2), Bajraktarević, Omahić (6), Džanbegović, Hasić, Kadrić (1).
Trener: Zdravko Stevanović.

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo, Čabaravdić K. (3), Burić (2), Harmandić (7), Balta (1), Keso, Omanović (2), Selimović, Divković (1), Toromanović (5), Međić (5), Imamagić.
Trener: Edhem Sirčo.