SportNogometSjajni Messi odveo Barcelonu u četvrtfinale Lige prvaka

Sjajni Messi odveo Barcelonu u četvrtfinale Lige prvaka

Barcelona je, uz Liverpool, večeras zaključila osminu finala Lige prvaka i plasirala se u narednu rundu trijumfom nad Lyonom rezultatom 5:1. Prvi meč u Franuskoj okončan je bez golova, pa se Barcelona nametala kao ozbiljan favorit za plasman dalje. Ipak, nije bilo lako, pošto su gosti dugo imali aktivan rezultat i trebao im je samo pogodak za veliku senzaciju.

Sjajno su domaći otvorili meč, nakon nekoliko prilika, dosuđen je diskutabilan jedanaesterac u 18. minuti. Lionel Messi je bio siguran izvođač, a pogodio je popularnom ‘panenkom’. Samo desetak minuta kasnije, već je bilo 2:0. Odličan solo prodor napravio je Luis Suarez, a lakši dio posla ostao je Philippeu Coutinhu koji smješta loptu u praznu mrežu. To je bio rezultat prvog poluvremena. Lucas Tousart nakon tačno sat vremena igre vraća Lyon u igru. Imao je tada francuski tim aktivan rezultat, i to je trajalo prilično dugo. Ipak, u finišu Lionel Messi i Gerard Pique završavaju posao sa još dva gola. Igrala se sudijska nadoknada kada, nakon dva gola, Messi upisuje i drugu asistenciju, pa je tako zasluženo dobio epitet igrača utakmice. Tako je katalonski tim uspio opravdati ulogu favorita i plasirati se u sljedeću fazu.