SportKošarkaSjajno izdanje Teletovića u novom porazu Phoenixa

Sjajno izdanje Teletovića u novom porazu Phoenixa

Košarkaši Phoenix Sunsa poraženi su sinoć od Boston Celticsa na domaćem parketu rezultatom 102:99.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četrtine imali su prednost od čak 13 poena (35:22). U dobrom ritmu igrali su sve do kraja prvog dijela meča, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću 58:41.

Ipak, treća četvrtina donosi mnogo bolju partiju Sunsa koji su je dobili 35:24 te su se uspjeli vratiti u meč. Košarkaši domaće ekipe, iako su stizali i do minus jedan, snage za potpuni preokret rezultata nisu imali pa su gosti slavili pobjedu tri razlike.

Do trijumfa ih je vodio Thomas sa 28 poena i šest skokova, dok je kod domaćih Booker ubacio 21 koš.

Kapiten reprezentacije BiH Mirza Teletović ima je veoma dobru noć u kojoj je ubacio 17 poena uz devet skokova te dvije asistencije. Jedino što Mirzu nije išlo u ovom meču je šut za tri poena koji mu je bio jedan od sedam.