SportNogometSlavia senzacionalno eliminisala Sevillu

Slavia senzacionalno eliminisala Sevillu

Najtrofejniji tim Evropske lige Sevilla, u Pragu je eliminisana iz ovog takmičenja u osmini finala. Sevilla je u prvoj utakmici protiv praške Slavije odigrala 2:2, a istim rezultatom je završeno i regularnih 90 minuta u Pragu. Pogađali su za Slaviju Ngadeu-Ngadjui i Soucek iz penala, a za goste Ben Yedder, također iz penala i El Haddadi. U produžecima prvo pogađa Franco Vazquez, koji pogađa u 98. minuti te se tada činilo da će Sevilla dalje. Ipak, Van Buren je četiri minute kasnije uspio poravnati, a potpunu senzaciju donosi nesretni Simon Kjaer u posljednjim sekundama utakmice, kada postiže autogol za 4:3.