SportRukometSloga Doboj boljom igrom u drugom poluvremenu do pobjede protiv RK Bosna...

Sloga Doboj boljom igrom u drugom poluvremenu do pobjede protiv RK Bosna Visoko

Iako su rukometaši Bosne sredinom prvog poluvremena imali prednost od 4 gola razlike, boljom igrom u nastavku rukometaši Sloge su došli do ubjedljive pobjede rezultatom 34:28 (poluvrijeme 15:14).

Sloga je utakmicu otvorila vodstvom od 1:0 (broj 19) da bi naši izjednačili iz sedmerca golom Harmandića, a nakon što je fauliran Toromanović. Za novo izjednačenje pogodio je ponovo Harmandić, a seriju golova nastavio je i u 5. minuti kada je pogodio za prvo vodstvo našeg tima (3:2). U 9. minuti naši rukometaši golom Toromanovića prvi put dolaze do “plus 3”, no na žalost propuštaju priliku da povećaju prednost nakon pogrešnog dodavanja, što iskorištavaju domaćini i smanjuju prednost našeg tima.

Pri rezultatu 7:4 Grčo brani sedmerac, no naši propuštaju i treću priliku da povećaju svoje vodstvo na 4 gola. Polovinom prvog poluvremena igralo se gol-za-gol, a naši su održavali prednost od 3 gola. Do povećanja prednosti dolazi konačno u 19. minuti, kada Čabarvdić nakon odbrane baca kontru za Kapića. Isključenje Burića, predah za Harmandića i igru bez golmana koriste igrači Sloge pa u 24. minuti nakon serije od 4-0 dolaze do izjadnečenja, a nakon serije promašaja našeg tima i do novog vodstva. Prvo poluvrijeme završava se rezultatom od 15:14 za Slogu, iako su naši u jednom trenutku imali priliku i da odu na prednost od 5 golova razlike, no nakon sjajnih 20 minuta, posljednjih 10 minuta su odigrali nešto slabije, što je Sloga iskoristila na najbolji način.

Otvaranje drugog poluvremena donijela je izjednačenu igru, a domaćini su se odlučili za igranje izuzetno dugih napada, što su sudije poprilično tolerisale. U 38. minuti naši vraćaju vodstvo golom Kapića, Sloga uzvraća, no Kapić nastavlja seriju sa još 2 gola “za plus 2” našeg tima.

Nakon što sudije sviraju navodno namjerno igranje nogom Toromanovića, igrači Sloge se ponovo vraćaju u utakmicu te nakon novog isključenja našeg igrača, preuzimaju vodstvo. U napadu su nedostajali golovi Imamagića kako bi dobili na širini, a tehničke greške u napadu pri izvođenju kontra napada su ulijevale dodatnu nesigurnost u igru našeg tima.

U nastavku igrači Sloge nastavljaju da igraju brzi centar te postižu jednostavne golove uz duboku odbranu na Harmandiću, promašaje naših igrača sa krilnih pozicija te nova nerezonska isključenja, što na kraju rezultira povećanjem prednosti na “plus 5” za domaći tim. Utakmica je na kraju završena sa ubjedljivih 34:28 za Slogu.

Iako se u prvom poluvremenu činilo da naš tim ima dovoljno snage i koncentracije da savlada Slogu iz Doboja, uz izuzetno raspoloženog Harmandića koji je utakmicu završio sa 11 postignutih golova, dobrih početnih 20. minuta iz prvog i 10-tak minuta iz drugog poluvremena je ipak bilo nedovoljno da bi se donijeli bodovi sa gostujućeg terena.

Naši rukometaši nastavljaju seriju gostovanja već naredne srijede, kada igraju protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja, što će biti nova prilika da se upiše pobjeda u Premijer ligi i zadrži prvo mjesto. Nema predaje, idemo dalje!

RK Sloga Doboj – RK Bosna Visoko 38:24 (poluvrijeme 15:14). Dvorana: Srednjoškolski centar u Doboju. Sudije: Džolić/Šarac. Delegat: Sarajlić. Isključenja: Sloga 6 min., Bosna 14 min. Sedmerci: Sloga 3(1), Bosna 3(2).

RK Sloga Doboj: Bogdanović, Ristović 6, Maksimović, Maričić, Krajišnik, Tulendić, Stanković 6, Perović 3, Baojović, Miličević, Ristić, Zekić 3, Karanović 1, Janković 9, Ćosić 6, Knežević.
Trener: Danko Panić.

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo, Čabaravdić K. 1, Burić 1, Kapić 6, Harmandić 11, Čolo, Balta 1, Omanović, Selimović, Toromanović 6, Imamagić 2, Babić.
Trener: Edhem Sirčo.