SportRukometSloga u Doboju savladala Borac

Sloga u Doboju savladala Borac

Odigrani su susreti 8. kola Premijer lige BiH za rukometaše. Rukometaši dobojske Sloge nanijeli su banjalučkom Borcu treći ovosezonski poraz (31:28) u Premijer ligi BiH. Duel starih rivala pripao je raspoloženom domaćinu, koji je nakon nešto lošijeg početka uspio preokrenuti rezultat i obraduju svoje navijače. Borac je bolje je otvorio susret, poveo 3:0, da bi domaćin tek u šestom minutu postigao svoj prvi gol. Gosti su uspijevali da održavaju prednost do finiša prvog dijela igre, kada su Dobojlije zaigrale mnogo bolje, te na pauzu između dva poluvremena otišle s vođstvom 17:14.

Nastojali su “crveno-plavi” u nastavku da stignu prednost rivala, ali nisu uspjeli. Mirko Mikić tako je doživio svoj prvi poraz na klupi banjalučkog tima i to u domaćem prvenstvu. Podsjetimo, proteklog vikenda Borac je kao gost u prvom meču trećeg kola EHF Challenge cupa savladao Vogošću minimalnim rezultatom 23:22, pa je u Doboju očigledno mislima već bio na revanšu sa Vogošćanima, koji je na programu u subotu od 20 sati. Za razliku od Banjalučana, taj revanš Vogošća dočekuje u znatno vedrijoj atmosferi, s obzirom da je u utorak slavila u gostima protiv Slavije, a danas predstavila novog trenera, Kasima Kamenicu. Visočka Bosna uspješno drži vrh zahvaljujući trijumfu nad Goraždem od 36:28.