SportSlovenija u 90. minuti savladala Izrael, Slovačka zakomplikovala stanje u grupi sa...

Slovenija u 90. minuti savladala Izrael, Slovačka zakomplikovala stanje u grupi sa Hrvatskom

U najzanimljvijem meču večerašnjeg programa 5. kola kvalifikacija za EP, reprezentacija Njemačke je u okviru grupe C kao gost savladala Sjevernu Irsku rezultatom 0:2.

Irci, koji su možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela kvalifikacija igrali su veoma otvoreno, imali su i svoje šanse, ali sjajan pogodak Marcela Halstenberga u 48. minuti bio je dovoljan Elfu za vodstvo, da bi Gnabry u 92. minuti ovjerio pobjedu.

U istoj grupu Holandija je kao gost savladala Estoniju sa 0:4, uz dva gola Ryana Babela, a u listu strijelaca uspisali su se Memphis Depay i Georginio Wijnaldum.

Veoma uzbudljiv meč odigrali su u grupi G Slovenija i Izrael, a na kraju je bilo 3:2 (Verbič 46’, 91’ Bezjak 66’ / Natcho 50’, Zahavi 63’) i to golom koji su Slovenci postigli u sudijskoj nadoknadi. Junak je bio dvostruki strijelac Benjamin Verbič. U istoj grupi Sjeverna Makedonija je golovima Pandeva i Bardhija kao gost nadigrala Latviju sa 0:2, a pogodaka nije bilo u duelu Poljske i Austrije što je dodatno zakomplikovalo situaciju u grupi.

Belgija je kao gost u grupi I deklasirala Škotsku rezultatom 0:4 (Lukaku 9’, Vermaelan 24’, Alderweireld 32’, De Bruyne 82’) i praktično je osigurala plasman na EURO. U istoj grupi Rusija je tek golom u 90. minuti koji je postigao Fernandes slavila nad Kazahstanom 1:0.

Zanimljivo je i u grupi E u kojoj se nalazi Hrvatska. Slovačka je kao gost pobijedila Mađarsku sa 1:2 (Szoboszlai 50’ / Mak 40’, Bozenik 56’) i praktično četiri reprezentacije, uključujući i Vels koji ima meč manje, u posljednja tri kola imaju realne šanse za EP.