SportSouthampton u 97. minuti stigao do boda protiv Uniteda

Southampton u 97. minuti stigao do boda protiv Uniteda

Fudbaleri Manchester Uniteda nisu iskoristili kikseve Chelseaja i Leicestera, te su večerašnjim remijem sa Southamptonom ostali na petom mjestu, koje ne vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Utakmica je završena 2:2, a Sveci su do izjednačujućeg pogotka stigli po isteku sudijske nadoknade – u 97. minuti, kada je nakon kornera pogodio Obafemi.

Krenimo od početka. Vodeći gol za goste je postigao Armstrong u 12. minuti nakon greške Paula Pogbe, ali za samo desetak minuta United je stigao do preokreta.

U 20. minuti Marcus Rashford poravnava na 1:1 na asistenciju Anthonyja Martiala, koji je tri minute poslije doveo u vodstvo ekipu Olea Gunnara Solskjaera.

Do samog kraja nije bilo promjene, ali United je dopustio da Southampton napravi pritisak u posljednjih desetak minuta, a nakon kornera u 97. minuti stigao je i do poravnanja.

Tada je na asistenciju Bednareka pogodio Obafemi za konačnih 2:2

United je pobjedom mogao stići čak na treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka, ali ovako je ostao petoplasirani sa 59 bodova, a Southampton je već osigurao opstanak pošto je 12. sa 45 bodova.