SportŠpanija poražena u Švedskoj, Italija prekinula veliki niz pobjeda

Španija poražena u Švedskoj, Italija prekinula veliki niz pobjeda

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine nastavljene su večeras, a igrane su utakmice u grupama B, C, E, I i J, te je viđeno nekoliko iznenađenja.

Španija je poražena na gostovanju kod Švedske (2:1). Crvena furija je povela preko Solera u petoj minuti, ali samo minutu poslije Isak je izjednačio, a pobjedu Šveđanima donio je Claesson u 57. minuti utakmice.

Italija, aktuelni Evropski prvak, razočarala je na domaćem terenu protiv Bugarske (1:1). Chiesa je pogodio za prednost Azzurra u 16. minuti, a Iliev je u 39. poravnao. Italija je potpuno dominirala u drugom dijelu, ali nije uspjela postići pogodak.

Azzurri su do večeras imali niz od 13 uzastopnih pobjeda.

Njemačka je “samo” sa dva razlike savladala Lihtenštajn na gostovanju (0:2). Strijelci za Elf bili su Werner i Sane. Engleska je pregazila Mađarsku (0:4). Golove u drugom poluvremenu postizali su Sterling, Kane, Maguire i Rice.