SportNogometŠpanija slavila na Wembleyu, pobjeda Luxemburga

Španija slavila na Wembleyu, pobjeda Luxemburga

Nastavljena su uzbuđenja u novom UEFA takmičenju, Ligi nacija, a večeras smo vidjeli nekoliko vrlo interesantnih rezultata. Reprezentacija Švicarske pod vodstvom Sarajlije Vladimira Petkovića deklasirala je Island (6:0) u prvoj utakmici Lige nacija A, grupe 2. Golijada je počela u 13. minuti, a za 1:0 pogodio je Steven Zuber, asistent je bio Ricardo Rodríguez. U 23. minuti semafor je pokazivao 2:0, Denis Zakaria se upisao u strijelce, a asistirao mu je Fabian Schär i tim je rezultatom završilo prvo poluvrijeme.

Za 3:0 zabija Xherdan Shaqiri u 53. minuti, za 4:0 Haris Seferović na asistenciju Fabiana Schära, peti gol u 71. minuti djelo je Albiana Ajetia na asistenciju Harisa Seferovića, a konačnih 6:0 postigao je Admir Mehmedi osma minuta prije kraja susreta. U istoj grupi Španija je na Wembleyu savladala Engleze sa 2:1. Domaćin je poveo preko Rashforda u 11. minuti, ali su Španci preokrenuli preko Saula u 13. i Rodriga u 32. minuti. U Ligi C je Finska sa minimalnih 1:0 bila bolja protiv Mađarske. Jedini gol na utakmici postigao je Pukki u 7. minuti meča. Istim rezultatom slavila je Grčka na gostovanju kod Estonije. Jedini gol na meču u Talinu postigao je Fortounis u 14. minuti. U Ligi D Bjelorusija je sa 5:0 slavila protiv San Marina. Strijelci su bili Stasevich, Dragun dva puta, Saroka i Kovalev.