SportNogometŠpanija uz dosta problema savladala borbeni Iran

Španija uz dosta problema savladala borbeni Iran

Španija je večeras u okviru 2. kola grupe B porazila sjajni Iran sa 1:0 i na taj način se približila osmini finala Svjetskog prvenstva.  Španija je bila ogromni favorit i sve osim pobjede Crvene furije bilo je veliko iznenađenje na ovom susretu, ali na kraju se veoma lako moglo desiti da Iranci otkinu barem bod. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo dešavanja ni prilika na obje strane. Iranci su bili veoma disciplinovani i borbeni, kako na sredini terena, tako i pred svojim golom, pa Španija nije uspjevala stvoriti veće šanse. Ipak, drugi dio je donio daleko veće uživanja za navijače. Španija je krenula furiozno i odmah je stvorila nekoliko dobrih prilika preko Diega Ciste, Isca i Busquetsa, ali do gola nije mogla sve do 54. minute kada je Diego Costa više sretno nego spretno pogodio i Španci su poveli. Iako se činilo da će se igra Iranaca u tom trenutku raspasti, baš suprotno se desilo. Iranci su zaigrali mnogo bolje i stvorili su nekoliko sjajnih prilika pred golom De Gee. Najzanimljivije je bilo u 63. minuti kada je Ezatolahi pogodio mrežu Španije nakon čega je uslijedilo veliko slavlje Irana koje je trajalo čak jednu minutu, ali sudac je nakon signalizacije asistenta pokazao da je ofsajd. Nakon toga sudac je sačekao i pomoć svojih kolega koji su u kontrolnoj sobi, pa je potvrdio da se radi o ofsajdu i poništio gol Irancima. Do kraja susreta Iran je imao još jednu sjajnu priliku, ali Taremi je glavom šutirao preko gola. Španija je do kraja zadržala prednost i sada ima četiri boda u okvoj grupi, dok je Iran ostao na tri.