SportKošarkaSpars fantastičnom serijom od 17-0 došao do preokreta i slavio u drami...

Spars fantastičnom serijom od 17-0 došao do preokreta i slavio u drami protiv Sutjeske

Spars je ostvario i sedmu uzastopnu pobjedu u Drugoj ABA ligi, čime je osigurao plasman u play-off! Sarajevski tim u dvorani na Grbavici savladao je crnogorsku Sutjesku, 76:74. Kao što rezultat sugeriše, meč je bio neizvjestan do samog kraja. Spars je imao prednost na kraju prvog poluvremena (42:39), ali potom je uslijedila kobna treća četvrtina u kojoj su gosti iz Nikšića serijama trojki zasuli koš domaćih i odlijepili se na osjetnu prednost od 63:50 u 30. minuti. Ipak, u zadnjoj četvrtini sarajevski klub se diže iz pepela. Sutjesku je stao šut, Sparsi stegnuli odbranu i vratili samopouzdanje u napadu da bi fantastičnom serijom od 17-0 poveli sa 74:68 u zadnjoj minuti. Bivši košarkaš Bosne Draško Knežević trojkom je približio goste na poen zaostatka (75:74) u zadnjim sekundama, ali to je ipak bilo sve od Sutjeske u ovom meču, nakon što je Nemanja Protić pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 76:74. Najveći doprinos pobjedi Sparsa dao je veteran Kenan Bajramović (19 poena), dobru podršku je imao u Protiću (14) i Kamenjašu (10). Najefikasniji u redovima Sutjeske bio je Knežević (23). Spars je trenutno drugoplasirani tim Druge ABA lige, sa omjerom 15-5, Sutjeska je četvrta sa 11-9.