SportKošarkaSpars i drugi put slavio u gostima u ABA 2 ligi

Spars i drugi put slavio u gostima u ABA 2 ligi

Košarkaši sarajevskih Sparsa ostvarili su novi sjajan rezultat u ABA 2 ligi. Nakon pobjede u 1. kolu na gostovanju protiv Borca iz Čačka, Sparsi su ponovo slavili gostujuću pobjedu i to u 3. kolu, ovog puta u Cetinju protiv Lovćena (74:65). U prvom periodu ovog susreta većinom je bilo izjednačeno, a bh. predstavnik je ipak otišao sa prednošću na odmor (18:15). U drugom periodu Sparsi su već počeli da prave nešto osjetniju prednost, pa su na poluvrijeme otišli sa rezultatom 41:33. U nastavku susreta ekipa sa Grbavice nije imala većih problema da zadrži prednost i većinom je rezultat išao od šest do nekih 12 poena prednosti za bh. predstavnika. Na kraju je bilo 74:65. Kod bh. tima fantastičan je bio Nemanja Protić sa čak 28 ubačenih poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Draško Albijanić dodao 14. U protivničkim redovima Aleksa Popović je ubacio 20 poena, a Miloš Popović je dodao 13. Sparsi sada imaju omjer 2:1, dok je Lovćen ostao na jednoj pobjedi poslije tri kola. Naš tim u narednom kolu igra bh. derbi protiv Zrinjskog iz Mostara.