SportKošarkaSpars pobjedio Široki i izjednačio rezultat u finalnoj seriji

Spars pobjedio Široki i izjednačio rezultat u finalnoj seriji

Košarkaši Sparsa stigli su do poravnanja u finalnoj seriji doigravanja za prvaka BiH protiv Širokog Brijega. Spars je goste iz Hercegovine savladao rezultatom 70:63. Nije bilo previše razlike u prvoj četvrtini u kojoj se igralo gotovo poen za poen, pa je ona okončana rezultatom 15:15. Domaći ipak podižu svoj nivo igre u drugoj četvrtini, dolaze do puno većeg broja skokova i dobijaju ovaj period igre za vodstvom rezultatom 33:29 na poluvremenu.

Činilo se da su Sparsi riješili meč u svoju korist u trećoj četvrtini, u kojoj su stigli do dvocifrene prednosti i u kojoj njihovim protivnicima ništa nije polazilo za rukom. Spars je na otvorenju posljednje četvrtine imao prednost rezultatom 57:42 i činilo se da će rutinski doći do trijumfa. Ipak, gosti uspijevaju u posljednjoj dionici da se vrate u igru, te prilaze na samo tri poena zaostatka u samom finišu susreta, a rezultat je bio 66:63 za domaće. Međutim, Sparsi prelamaju utakmicu dobrim izvođenjem slobodnih bacanja u finišu te slave sa 70:63. U redovima domaćeg tima, najbolji je bio Draško Albijanić sa 14 poena, 7 skokova i 2 asistencije, dok je kod gostiju najbolji bio D.J. Fenner sa 13 poena i 4 skoka.